Сивина гідна поваги

У Техасі через вибухи на хімзаводі евакуювали 60 тисяч людей: троє постраждалих. Через снігову бурю у США відмінили та затримали тисячі авіарейсів. Албанія потерпає від потужних землетрусів: повідомляється про майже 800 постраждалих і близько півсотні загиблих.
У світі рекордно дорожчає кава через погану погоду та неврожай на каву в Гондурасі. Рідкісний портрет Моцарта у підлітковому віці продали на аукціоні в Парижі за понад €4 млн. Королева Великобританії Єлизавета ІІ планує відмовитися від трону на своє 95-річчя

Що ж, королева править ось уже 67-й рік і, мабуть, вирішила, що час на заслужений відпочинок. У нашому районі не кожен може похвалитися таким трудовим стажем. Принаймні я знаю лише одного ветерана, лікаря-рентгенолога Володимира Івановича Устименка, який пішов на пенсію у свої поважні 93 роки.
Вихід на пенсію — це, безперечно, переломний момент у житті кожної людини. Хто-хто, а наші пенсіонери можуть розповісти про це багато й емоційно. Саме про життя наших ветеранів ішлося на недавній звітно-виборній конференції ветеранської організації Козельщинського краю. А вона у нас досить потужна, бо налічує майже 9 тисяч людей, серед яких — ветерани Другої світової і ветерани праці, діти війни і ветерани силових структур, вдови сімей загиблих воїнів, учасники війни в Афганістані та ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, а також АТОвці.
Усі вони, на жаль, залишаються найбільш вразливими перед соціально-економічною нестабільністю у державі. Тож керівні органи ветеранської організації несуть непросту місію, координуючи співпрацю органів місцевого самоврядування, соціального захисту, пенсійного фонду, закладів медицини, а також місцевих фермерів і підприємців. Якщо цей механізм працює чітко і злагоджено, тоді наші пенсіонери відчувають це на собі: у владнанні їхніх побутових проблем, у допомозі на лікування, матеріальній підтримці чи просто — у душевному спілкуванні. Коротше кажучи, — почуваються захищеними, оточеними увагою і підтримкою громади.
Учасники конференції вирішили, що правління і рада ветеранів району достойно справлялися з цією місією протягом чотирирічного звітного періоду. Тому й обрали на ще один термін Віктора Микитовича Бурмуса, який дотепер очолював ветеранську організацію.
Чому я пишу про це? Можливо, дехто ставиться до ветеранської діяльності зверхньо-поблажливо, як до дитячих пустощів — у силу своєї молодості, здоров’я і благополуччя. Їм нагадаю: старість — поняття перехідне. Старіють усі. І ніхто не знає, хто допоможе у скрутну хвилину, підтримає і порадить. Може так статися, що найближчою надійною опорою виявиться саме голова вашого ветеранського осередку. Тож не відмахуйтеся сьогодні, коли він звернеться до вас, молодого й самодостатнього, за допомогою.
Усім — продуктивної молодості і затишної та достойної старості. Залишайтеся з нами, зустрінемося на цьому ж місці в цей же час.

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *