Усе взаємне, все відносне, а головне — все тимчасове…

У Китаї будують найбільшу у світі 500-метрову 3D-стіну, яка захищатиме берегову лінію від повеней. На Філіппінах від землетрусу магнітудою 6,9 балу загинуло четверо людей, десятки травмовані. У Непалі автобус злетів з обриву: 14 людей загинуло, ще 18 постраждало. Щонайменше десятеро людей загинули внаслідок пожежі на заводі в Бангладеш. Японські вчені розробила штучну кров, що не викликає алергічної реакції, а також вона підходить будь-якій людині, незалежно від групи крові.

Сьогодні — Міжнародний день солідарності людей. Заснований з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН у 2005 році, він покликаний об’єднати громадян Землі у груповій відповідальності й досягненні спільних благих цілей. Адже навколо нас, як бачимо, відбувається стільки катаклізмів, що самотужки важко вистояти, як фізично, так і психологічно.
Стосовно поліпшення психологічного стану можу сказати, що мені завжди допомагає нехитрий прийом порівняння, зіставлення фактів, обставин, життєвих умов тощо. Наприклад, коли здається, що життя не вдалося, робота — жах, а ремонт у домі вже поперек горла стоїть, — спробуйте переглянути фільм на тему соціальних проблем або передачу про дітей-«відмовників» і їх батьків-наркоманів і алкоголіків. А потім озирніться навколо і побачите, що не все у вас так погано, і з’явиться «друге дихання».
Якось зі мною поділилася думками молода колега, яка зараз у декретній відпустці. Далі її слова:
— Викладаю на касі свої покупки: дитяче пюре, каші, підгузки. Попереду дівчина мого віку — років зо тридцять. У неї інший набір: вино, цукерки і котячий корм. Я подивилася на це з тугою, згадавши вільну й безтурботну юність. А потім бачу, що вона теж дивиться на мої покупки, але з іще більшою тугою і заздрістю… Так, я зробила правильний вибір!
Як бачимо, усе у цьому світі відносне — дивлячись, під яким кутом його розглядати. Наприклад, якщо вам здається, що передплатити «Козельщинські вісті» на місяць занадто дорого, згадайте, що це вартість усього двох-трьох пиріжків, на які ви, не замислюючись викидаєте гроші. І яка користь від того? Наїстися — не наївся, як слід, а гроші витратив. Виписавши ж газету на цю суму, втамуєте духовний голод і матимете свіжу місцеву інформацію протягом місяця, як мінімум.
Так що вчіться порівнювати все, що відбувається навколо, тоді легше буде оцінити те, що маєте, причому з більш позитивного боку. І залишайтеся з нами. До наступної зустрічі на порозі Нового року!

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *