Коронавірус: зберігаємо спокій і дотримуємося правил гігієни

Нині швидко шириться світом коронавірус — «уханський» штам смертоносного вірусу, який швидко вражає бронхо-легеневу систему з подальшим розвитком вірусної пневмонії. Специфічного лікування на сьогоднішній день поки що не існує, але провідним лабораторіям світу вдалося виокремити штам для розроблення вакцини

— Ситуація ускладнюється тим, що зараз у розпалі період епідемії ГРВІ та грипу, — зазначила головний лікар Козельщинського центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Явтушенко. — Тому всім необхідно дотримуватися правил і рекомендацій ВООЗ та МОЗ України: часто мити руки, уникати контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, не споживати сирих чи недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Якщо ж маєте підвищену температуру тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря.
Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги провів заняття з медичним персоналом на теми: «Грип та особливості сезону-2020» і «Коронавірус 2019-nCoV»
(на знімку внизу — ред.).

Спочатку ми навчалися у Полтаві, а потім удома на місцевому рівні розробили рекомендації й накази, як діяти у випадку підозри на коронавірус, як робити забір матеріалу, куди подавати екстрене повідомлення, кого сповіщати. Теоретичні навички відпрацювали, готові до всього. Закуповуємо і ще будемо просити коштів у місцевої влади для закупівлі засобів захисту для працівників — респіраторів, одноразових костюмів.
Стосовно епідеміологічної ситуації у районі скажу, що в Лутовинівській амбулаторії за допомогою швидких тест-систем зафіксовано грип А (H1N1).
Як і належить, подали екстрене повідомлення, визначили контактних осіб і ведемо спостереження за ними. Тож ситуація контрольована і стандартна для цього сезону. Ми і в минулому році в такий же період виявляли даний грип тест-системами. У кожній амбулаторії для невідкладної допомоги закуплено протигрипозний препарат таміфлю, і ми його одразу даємо пацієнтові. Для гострої респіраторної вірусної інфекції — лікування симптоматичне (якщо не приєдналася бактеріологічна інфекція).
До всього додам, що три школи призупинили навчальний процес до сьомого лютого, але не через грип, а тому, що відсутність дітей перевищила 20 відсотків. Пік захворюваності очікуємо через два тижні. Але можу запевнити, що більшість тих, хто сидить удома і не йде до лікаря, тихенько переносить даний грип удома,
— підсумувала пані Ольга.
Отже, апокаліпсис скасовується, усе під контролем. А про чутки, міфи щодо коронавірусу та їх спростування читайте у наступному номері газети.

Підготувала Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *