Чому озимина вкрилася жовтими латками?

«Минулого року я посіяв на своїй присадибній ділянці озиму пшеницю. Її попередником був ячмінь. Зараз бачу, що моє озиме поле вкрилося жовтими латками. Чому пожовтіла пшениця і як цьому зарадити? Хочу почути відповідь від агронома товариства «Партнер Агро Груп» — їхні озимі поля мають нині гарний вигляд.
Василь Мироненко, с. Мар’янівка»

Редакція звернулася за консультацією до агронома ТОВ «Партнер Агро Груп» Юрія Близнюка. Ось що він розповів:
— Озимина у нашому господарстві досить непогана тому, що ми вдало вибрали час для її посіву, а також своєчасно підживили з осені.
Якщо ж у вас на полі пожовтіло листя озимої пшениці, то це сталося, швидше за все, через азотне голодування та морози, які спостерігалися у листопаді минулого року. При цьому сильніших пошкоджень зазнали посіви пшениці на полях з великою кількістю рослинних решток, де був дефіцит азоту у ґрунті. Це пояснюється тим, що пшениця не встигла пройти загартування і накопичити необхідні для зимівлі вуглеводи — адже для цього потрібне тривале коливання високих та низьких температур, якого не було цієї осені. Крім того, пошкоджені з осені посіви сильніше вражаються сніговою пліснявою та іншими хворобами.
У такій ситуації я би рекомендував провести весняне підживлення азотними добривами. Але після їхнього внесення має бути плюсова температура як мінімум сім днів та вологий ґрунт.
А навесні, при відновленні вегетації, було б непогано у фазі кущення озимини і перед виходом стебла у трубку провести ще й фунгіцидну обробку посівів. Це допоможе у боротьбі з можливими грибковими захворюваннями пшениці.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *