Благодатні зцілення хворих, які звертаються до Козельщинської ікони Божої Матері

За книгою Владіміра Щеглова «Икона, творящая чудо», виданою у 1884 році і перевиданою за участі та сприяння Костянтина Бобрищева у 1991 році

 1. 1881 року 27 травня на ім’я графа В.І.Капніста було отримано повідомлення від жителя села Солониці Кременчуцького повіту, міщанина Миргородського, в якому він описує одне з чудес, що сталося біля ікони Божої Матері в селі Козельщині. У заяві цій Миргородський повідомляє графові, що, за його порадою, один із жителів Солониці, а саме козак Григорій Іванович Пилипенко, відвідав село Козельщину зі своїм хворим сином Петром.
  Син цей, хлопчик років десяти, страждав близько п’яти років тяжкою падучою хворобою, яка до того змучила дитя, що воно було тягарем для селянської сім’ї, незважаючи на те, що за своїм віком могло бути допомогою батькові й матері. Шістнадцятого квітня Пилипенко, за порадою свого сусіда, відвідав село Козельщину зі своїм хворим сином, з благочестивою метою помолитися біля ікони Божої Матері про зцілення страдника. Під час молитви і звершилося те чудо, про яке Миргородський і повідомляє графа. Під час співання молебню хлопчика підвели прикластися до св. образу, і в той час, коли він приклався, з ним трапився жорстокий напад його звичайної хвороби. Але напад цей був останнім. Хворий повернувся у свою родину цілком здоровим, і до цього часу хвороба жодного разу не турбувала його.
  «Таке милосердя Цариці Небесної приховати не можу», — завершує Миргородський своє повідомлення. На заяві Миргородського зроблено було наступне посвідчення від Солоницького волосного правління, скріплене підписом старшини й писаря, з відбитком печатки першого: що дійсно ця заява вчинена від імені міщанина Матвія Карпова Миргородського і воно власноруч ним підписане; цю заяву після прочитання її батько згаданого в ній Петра, козак Григорій Іванович Пилипенко, при всій присутності цього правління підтвердив правильною, у тому Солоницьке волосне правління підписом і печаткою засвідчує 1881 року травня 27 дня (далі підписи старшини, писаря і печатка).
 2. Подібне чудо звершилося біля тієї ж ікони над козаком Кременчуцького повіту Олексієм Гладким, молодим чоловіком років дев’ятнадцяти від роду. Про це чудо отримали повідомлення від козаків Олексія Міщенка та Митрофана Безуглого. Гладкий страждав на падучу хворобу близько року. Сильні й часті напади її позбавляли юнака всякої можливості бути допомогою своїй родині. Перед Троїцькими святами цього року хворий молився перед іконою Божої Матері в селі Козельщині і після молитви отримав повне зцілення від хвороби. Зараз він разом зі своєю сім’єю трудиться на своїй ниві. Заяву цю зроблено теж у присутності волосного правління і сходу селян і за їх присутності підписано козаками Олексієм Міщенком і Митрофаном Безуглим 1881 року, червня 10 дня.
 3. Від третього червня 1881 року граф отримав нову заяву від помічника справника міста Кобеляк, п.Піщанського, у якому останній сповіщає графа про зцілення його дочки по молитві перед тою ж іконою Козельщанської Божої Матері. Саму хворобу, так як і здійснене над недужою чудо, описує він так:
  «Дочці моїй дванадцять років; хворіла вона здавна розладом нервів. Останнім часом вона позбавилася зовсім руху правої руки, яку не могла ні розігнути, ні взяти будь-що нею, ні скласти її для Хресного знамення. У такому хворобливому стані рука знаходилася десять днів, і недужа доходила до відчаю, будучи впевненою в тім, що вона залишиться калікою. Хвора молилася Богові і дала обітницю їхати в село Козельщину для поклоніння новоявленій іконі Божої Матері, перед якою, як чула вона, відбуваються зцілення.
  Вісімнадцятого числа минулого червня недужа, вислухавши молебень і чин водосвяття, з усією родиною перед св. іконою — занурила свою хвору руку у воду і відчула полегшення від хвороби, почала розгинати її і діяти так, що відтоді могла вже тією рукою різати хліб, працювати нею, як зовсім здоровою, тоді як у попередні десять днів не могла рукою цією навіть перехреститися». (Підписано: штабс-капітан Іван Іванов Піщанський» і прикладена його іменна печатка).
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *