Кількох паліїв спіймано. Інші — стережіться!

Знову рятувальники, правоохоронці і єгері вимушені гасити підпали сухої рослинності на території нашого району. З початку березня — понад сотня гектарів обвуглених дерев, кущів, спалених трави, очерету й усього живого, що росло і мешкало на цих площах

Першого березня горіли луки й пасовища між Високою Вакулівкою і Костівкою. За словами директора Козельщинського госпрозрахункового мисливсько-рибальського підприємства Андрія Підлісного, вигоріло понад 30 гектарів. На місці загорянь поблизу Високої Вакулівки працювали пожежники. Разом із ними боровся з вогнем бригадир Мар’янівської первинної мисливської організації Петро Мироненко.
4 березня горіли луки й між Квітами та Омельничим. 10 березня випалено болото «Солдатське».
13 березня ущент вигоріло близько 110 га сінокосу та 40 га боліт за Трудовиком.
— Як і у Костівці, тут також підпалили ще до сходу сонця, — повідомляє Андрій Підлісний. — Як бачимо, мерзотників не меншає, йде повне ігнорування всіх законів. На місце підпалу я відразу надіслав єгерську службу та зателефонував на «101» і «102». Ця пожежа дуже стурбувала мене. Горить сінокіс, болото — і ніхто навіть не подзвонив у відповідні служби. Я не залишу це поза увагою. Я подав звернення до Офісу президента — можливо, з їхнього боку буде якийсь вплив на очільників громад та районні структури, які мають відповідати за виділені ділянки під сінокоси і ставити умови про їхнє збереження перед користувачами. А то з нас, мисливців, вимагають по максимуму, а всі інші — у стороні. Пожежогасіння не входить до нашої компетенції, як і пошук паліїв. З державного бюджету ми не отримуємо на це ні копійки, все тримається на ентузіазмі.
15 березня близько 13.00 директору Козельщинського УТМР та на служби «101» і «102» зателефонувала жителька Оленівки Олена Шатило, яка повідомила, що між Бригадирівкою та Оленівкою горять луки, пасовища й болото.

— Із єгерем Віталієм Подлесним ми мерщій виїхали на місце події, — розповідає Андрій Підлісний. — Рятувальники уже працювали — відбивали полум’я спеціальними «ляпалками», оскільки спецавтомобіль повністю загруз у солонці й самотужки виїхати не міг. Поліція теж була на місці. На допомогу прибув і бригадир Оленівської первинної організації Олександр Батир із трьома мисливцями. Усім гуртом пожежу вдалося ліквідувати, а за допомогою тракторів витягли й пожежний автомобіль. Дуже добре, що Олена Василівна вчасно повідомила про загоряння, отже, не всім байдуже. Шкода, що палій знову не впійманий, але думаю, що це ненадовго. Ці безвідповідальні люди живуть серед нас, дихають тим же повітрям, але свідомо йдуть на злочин. Обіцяю, хто буде впійманий за підпалом, буде переданий до обласної екологічної служби, де вже напевно знають, яке покарання належить за це, якщо тут, на місці, результатів — нуль, — запевнив Андрій Павлович.
А вранці 16 березня Олександр Батир сповістив директора Козельщинського ГМРП, що за Кацаївкою Оленівської сільської ради відома йому жінка ходить поблизу траси луками та підпалює сухостої. На місце пригоди викликали і поліцію та пожежників. Загорання ліквідували, а винуватицю затримали. Ведеться слідство.
17 березня вигоріло близько 200 гектарів лук по Козельщині — від залізниці до річки Рудьки. Загоряння сталося за 300 метрів від центру, між залізничним переїздом і станцією. На місці злочину затримано неповнолітнього палія.
Того ж дня й аж до ранку наступного боролися ще з двома підпалами сінокосів: у Юрках біля лісу та на луках і Кармазинівському лимані за Василівкою. У Кармазинівці глобальному розповсюдженню вогню (вигоріло близько 70 га із можливих 500) завадив фермер Владислав Тихомиров, який устиг оборати палаючу територію.

За інформацією Козельщинського районного сектору ГУ ДСНС
у Полтавській області, Козельщинського ГМРП

ДОВІДКОВО
На захисті навколишнього середовища стоїть законодавство України, і нехтування правилами пожежної безпеки тягне за собою адміністративну відповідальність.
Згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинності та її залишків накладаються штрафи у розмірі від 170 до 340 гривень на громадян і від 850 до 1190 гривень на посадових осіб.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680, а на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень.
А згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення порушник може нести і кримінальну відповідальність.
Це штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.
Якщо внаслідок пожежі загинули люди або тварини, то такі дії караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *