Як відкрити на території Козельщинської громади храм Православної церкви України?

Як ми уже повідомляли, до редакції надійшов лист від жительки м. Кременчука Валентини Іванівни Бордюг. Ось що вона пише:

«Довго не наважувалася написати листа, адже відчувала, що він викличе у читачів неоднозначну реакцію — гнів, підтримку чи байдужість. І нарешті наважилась. Тож про все по порядку.
Я пенсіонерка, мешканка Кременчука. Моя рідна сестра також пенсіонерка, мешкає у Козельщині. Три роки тому сестра овдовіла, а в минулому році така сама доля спіткала й мене. Непоправне горе ще дужче зріднило нас із сестрою. Нещодавно вона запропонувала мені переїхати жити до неї, адже великий будинок, у якому живе сестра, їй важко утримувати як фізично, так і матеріально. Я погодилася. Та є одна обставина, яка змушує мене відтермінувати переїзд.
Річ у тім, що я парафіянка Православної церкви України, а в Козельщині, як і в усій громаді, церква належить до Московського патріархату.
У моєму храмі служба Божа проводиться рідною українською мовою, де кожна молитва, кожне слово рідне і зрозуміле. Вірю і сподіваюся, що прийде той радісний час історичної справедливості, коли церкви об’єднаються навколо Православної церкви України, і зазвучать у них молитви нашою рідною мовою. Так, іще святий апостол Петро визнав за необхідне, щоб кожна молитва була, перш за все, зрозуміла для того, хто нею звертається до Бога. Молитви наші будуть найбільш зрозумілі для нас тоді, коли ми будемо звертатися до Бога нашою рідною мовою
Недруги України сміються з нашої мови, називають її холопською, базарною і недостойною, щоб нею звертатися до Господа. Та ми, українці, повинні мати почуття власної гідності. Ми не малороси, не холопи, не народ, що проживає «у окраїни Росії». Ми — красивий, розумний, гордий, працьовитий, інтелігентний народ, до якого декому рости й рости.
Людей, які би стали парафіянами ПЦУ, якби така була у Козельщинській громаді, досить багато. Я спілкувалася з козельщанами на цю тему і радію з того, що за відкриття храму Православної церкви України я не одна, нас багато.
Нещодавно, приїхавши в гості до сестри, я прочитала свіжий номер «Козельщинських вістей». Мене зацікавила рубрика: «Запитайте у районки — знайдемо рішення разом». У мене з’явилося запитання: чи планується відкриття храму ПЦУ у Козельщинській громаді? Розумію, що від вас, шановні журналісти, це напряму не залежить, але газета як дієвий орган може спрямувати моє запитання в компетентні органи. Буду дуже вдячна.»

Редакція направила запит щодо цієї інформації у Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, а також звернулася за консультацією до архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора (Бубнюка)

У відповіді на наш запит тимчасово виконувачка обов’язків директора Департаменту — начальниця управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Ірина Удовиченко, зокрема повідомила редакції наступне:

— Вiдповiдно до статтi 5 Закону України «Про свободу совiстi та релiгiйнi органiзацii» (далi — Закон) Церква (релiгiйнi органiзацii) в Українi вiдокремлена вiд держави. Держава захищає права i законнi iнтереси релiгiйних органiзацiй; сприяє встановленню вiдносин взаємної релiгiйної i свiтоглядної терпимостi й поваги мiж громадянами, якi сповiдують релiгiю або не сповiдують її, мiж вiруючими рiзних вiросповiдань та їх релiгiйними органiзацiями; бере до вiдома i поважає традицiї та внутрiшнi настанови релiгiйних органiзацiй, якщо вони не суперечать чинному законодавству. Держава не втручається у здiйснювану в межах закону дiяльнiсть релiгiйних орrанiзацiй, не фiнансує дiяльнiсть будь­яких органiзацiй, створених за ознакою ставлення до релiгiї. Уci peлiгiї, вiросповiдання та релiгiйнi органiзацiї є рiвними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однiєї peлiгiї, вiросповiдання чи релiгiйної органiзацiї щодо iнших не допускається.
Реєстрацiя статутiв (положень) релiгiйних органiзацiй регулюється статтею 14 Закону, а саме для ресстрацiї статуту (положения) релiгiйної громади громадяни у кiлькостi не менше десяти чоловiк, якi утворили її i досягли 18-рiчного вiку, подають заяву та статут (положения) на реєстрацiю, у даному випадку — до Полтавської обласної державної адміністрації.
Отже, для створення релiгiйної громади необхiдно створити iнiцiативну групу та провести загальнi збори вiрян релiгiйної громади, де слід обрати керiвнi органи i прийняти статут. У разi входження новоствореної громади до складу Православної Церкви України необхiдно цi дiї узгоджувати з Управлiнням Полтавської eпapxiї Православної Церкви України.»

Ось як відреагував на лист архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (Бубнюк):

— Зворушений і вражений, що є така небайдужа, глибоко віруюча і патріотична людина, для якої питання віри, рідної мови, культури важать набагато більше, ніж дешева ковбаса.
Питання створення громади Православної Церкви України в Козельщині можна владнати у такий спосіб: потрібно як мінімум десять жителів Козельщини чи Козельщинської ОТГ, які хочуть створити громаду ПЦУ. Ми готові надати консультацію і необхідні документи для проведення установчих зборів (Статут релігійної громади, форму протоколу загальних зборів тощо). Потім провести збори, створити релігійну громаду ПЦУ, подати документи на реєстрацію до відповідного департаменту Полтавської ОДА. Після цього — звернутися до місцевої влади з проханням виділити земельну ділянку або надати приміщення для звершення богослужінь. Я призначу священника. Ось і все, нічого складного немає.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *