Доки ми сидимо вдома — у Козельщині народжується нова бібліотека!

Нині, коли нові для нас правила життя диктує карантин, багато планів було відкладено або ж і зовсім зруйновано. Але тільки не у випадку, про який піде мова.
Маю на увазі справжнє переродження нашої центральної районної бібліотеки

— Я нещодавно почула версію, що нас закривають, а таке оновлення роблять для якогось нового магазину, — ділиться враженнями директор централізованої бібліотечної системи Тетяна Лісова (на фото). — Але це зовсім не так. І я сподіваюся, що коли карантин закінчиться, то козельщан і гостей селища у нашому приміщенні чекає приємний сюрприз.
Пані Тетяна розповіла, що ремонт триває і зараз, його виконує бригада з трьох чоловіків-братів, які працюють швидко та якісно. А в цей час фонди бібліотеки перенесені до глядацької зали дитячої музичної школи у приміщенні старого Будинку культури (на знімку внизу). Працівники ж самої бібліотеки перебувають на дистанційному режимі роботи, зараз вони наводять лад у документах обліку книжкового фонду.
Скажу відразу, що такого ремонту наша бібліотека не знала багато десятків років. Адже всередині здійснюється повне перепланування. Досі люди асоціювали бібліотеки з темними приміщеннями та обшарпаними дверима. Та настав час осучаснюватися та реформуватися.

— Завдяки команді благодійної організації Миколи Сушка Smart Foundation Козельщина отримає бібліотеку нового покоління третього тисячотіття — з лекційними залами, дитячою зоною, робочими місцями, обладнаними комп’ютерами, — говорить Тетяна Іванівна. — Тут можна буде зручно вмоститися з книжкою на диванчику чи у кріслі, буде затишно, як удома. Хоча бібліотека виконуватиме ті ж функції, що й виконувала. Буде більше комп’ютерів, книжковий фонд стане якісним і сучасним. Проєктом передбачено навіть ліфт-підйомник, щоб люди з особливими потребами теж мали доступ до наших послуг. А крім того — два санвузли та побутова кімната з чайником, посудом і мікрохвильовкою.

На початку квітня делегація з Козельщини мала би їхати до Києва на екскурсію до бібліотеки, яку вже відремонтувала й обладнала Smart Foundation, щоб ознайомитися з принципами її роботи. Та, на жаль, не так сталося, як гадалося, через карантинні обмеження. Утім, бібліотекарі не втрачають оптимізму і готуються до роботи в нових умовах. Одне питання їх турбує: куди подіти наявний книжковий фонд? Адже лише у дитячій бібліотеці він налічує 17 тисяч видань при тому, що близько 7 тисяч списали й утилізували. Зауважу, що це — так званий «мертвий» фонд. Колись ці книги брали, вони зачитані мало не до дірок, а зараз попитом не користуються взагалі. Найстаріша з них — 1953 року видання. Уявіть собі, скільки всього змінилося відтоді, зокрема — шкільна програма! До «мертвого» фонду потрапили, зокрема, й політично застарілі книжки, які підпадають під закон про декомунізацію. А сучасний книжковий фонд буде забезпечено як українською та зарубіжною класикою, так і новинками літератури.
Тож і читачі, і працівники бібліотеки щиро сподіваються, що простора та зручна лекційна зала не буде порожньою, що тут вируватиме життя, проходитимуть тренінги, майстер-класи, зустрічі з цікавими людьми, зокрема — з відомими письменниками, і що Smart Foundation допомагатиме у просвітницькій роботі.

Надія ЛИТВИН
Фото із соцмереж

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *