Індексація пенсій, автоматичні штрафи водіям та ринкова ціна газу

Пенсії з 1 травня повинні підвищити на 11%, а коефіцієнт перерахунку пенсій складе 1,11, що у середньому підніме виплати на 260 гривень. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів №251 від 1 квітня «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремих категорій населення у 2020 році», що оприлюднена на Урядовому порталі.

Із 1 травня 2020 розпочала роботу автоматична система фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху (АСФП), що фіксує порушення, виносить постанову про порушення та надсилає її за місцем реєстрації власника авто. Звичайно, АСФП — це не лише технічний комплекс із фотокамер і серверів. На усіх необхідних етапах працюють уповноважені працівники поліції, які, наприклад, розглядають адміністративні правопорушення та складають протоколи
Тобто, при перевищенні швидкості більш ніж на 22-23 км/год (20 «дозволений» і 3% похибка) АСФП автоматично зафіксує порушення. Після цього буде складено відповідну постанову, яку підпише уповноважений працівник поліції, її надішлють за місцем реєстрації власника автомобіля (таке собі «вітання» продавцям авто за довіреністю). Тож усіх водіїв чекає «холодний душ» зі штрафів, адже останнім часом вони часто нехтували правилами. А дехто взагалі кермував у стилі – як хочу і вмію, так і їжджу. Про останню практику водіям доведеться забути, або бути готовими платити суттєві штрафи, бо домовитись з камерою фото-відео фіксації – не вийде.

Відповідно до пункту 9.8 Правил дорожнього руху з 1 травня вмикати фари за містом у світлу пору доби не потрібно. Проте обов’язково – в умовах обмеженої видимості, під час туману або сильної зливи, а також у темну пору доби.
Нагадаємо, щороку з 1 жовтня до 1 травня водії, рухаючись поза населеним пунктом, повинні вмикати ближнє світло. Саме у зазначений період у зв’язку зі скороченням світлового дня і погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху.

З 1 травня уряд фактично не зможе впливати на ціну газу. За домовленістю із Міжнародним валютним фондом з 1 травня 2020 року Україна повинна повністю перейти на ринкові умови формування ціни на газ. Якщо раніше ціна на газ для населення обмежувалася державою і була значно нижчою за ціну для промисловості, то з 1 травня від цього відмовляться остаточно. Це значить, що з 1 травня «Нафтогаз» буде продавати паливо Облгазам за цінами, які йому продиктує ринок, а не держава. У компанії наголошують, що така дерегуляція буде лише на користь споживачам, адже посилить конкуренцію. У випадку зростання ринкової ціни уряд обіцяє допомогти субсидіями незахищеним верствам.

Травень, як завжди, багатий на вихідні дні, і в Україні ми відпочиватимемо 1, 2, 3 ,9, 10 та 11 травня. Бо цього року традиційні 1 та 9 травня розтягнуться кожен на три вихідних дні.
8 травня — День па́м’яті жертв Другої Світової війни та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни. День буде робочим, але скороченим на одну годину.
9 травня — День перемоги у Другій Світовій війні. У зв’язку з тим, що святковий день припадає на суботу, рішенням уряду вихідні будуть з 9 до 11 травня включно.
Таким чином, разом із вихідними суботами та неділями травень традиційно звільнить українців від роботи на 12 днів. Робочими залишаються 19 днів.
Однак погуляти цього року на травнені свята не вдасться. 22 квітня Кабінет Міністів Україні подовжив дію карантину, який ввели через поширення коронавірусної хвороби, до 11 травня.
Раніше уряд заборонив відвідувати парки та сквери, ходити більше, ніж удвох, гуляти з дітьми та багато іншого. 
Тобто, всі 6 травневих вихідних доведеться провести вдома.

Джерела: 24tv.ua, glavcom.ua, legalhub.online

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *