SONY DSC

Про тих, хто скуштував газетярського хліба

Григорій СЕРДЮК,
член Національної спілки
журналістів України

Закінчення. Початок — у №8 від 21.02.20 р., №9 від 28.02.20 р., №11 від 13.03.20 р., №15 від 10.04.2020 р., №16 від 17.04. 2020 р.,
№17 від 24.04.2020 р.

2 жовтня 2015 року районній газеті виповнилося 85 років. Солідний ювілей, що й сказати!
І знову — велика кількість привітань і найкращих подячних слів, починаючи від столиці. Вітання також надійшли від колективу Головного управління інформаційної й внутрішньої політики облдержадміністрації, голови Козельщинської райдержадміністрації Наталії Литвин, голови Козельщинської районної ради Анатолія Беркути та ін.
Свою думку про газету висловила її редакторка Надія Литвин: «Районка, наче та працьовита й невгамовна бджілка, щогодини, щодня робить свою, на перший погляд, наче й непомітну справу. Та варто оглянутися назад, у минулі десятиріччя, погортавши наші підшивки… і ви побачите справжній документальний фільм: як відроджувався після війни наш район; як і де трудилися його мешканці; як росли, навчалися, отримували професію їхні діти й одне покоління приходило на зміну іншому. Прізвища трудівників Козельщинського краю, цифри, факти, події, фотознімки — усе це в деталях знайдете лише на наших сторінках, і це не перебільшення…»
Багатогранна історія газети за 85 років розкрита у статтях: «Що таке 85 років для районного видання» (Надія Литвин); «Вона залишається молодою, цікавою, прагнучою» (Олександр Синягівський); «Роки незабутні 70-і…» (Костянтин Тараненко); «Звідси усе й починалося» (автор Лідія Яценко, журналістка, смт Нові Санжари); «Співець рідного краю» (Володимир Стеценко, композитор).

Під час святкування 85-річчя газети. 2 жовтня 2015 року.
Зліва направо: Оксана Штефан, Микола Операйло, Людмила Романченко, Лідія Щепаченко, Людмила Гладка, Галина Штефан, Наталія Романченко, Адалат Керімов, Ольга Іванко, Надія Литвин, Тетяна Керімова, Леонід Литвин, Костянтин Тараненко, Леся Литвин, Юрій Операйло, Діана Фидря

З 2016 року на Полтавщині проводиться обласний творчий конкурс «Журналіст року». Конкурс проводиться у п’яти номінаціях: «Громадянська позиція», «Краще подання резонансного матеріалу», «Кращий журналістський доробок», «Кращий сюжетний матеріал», «Кращий дизайн видання».
Приємно, що у цьому ж році переможцем у номінації «Кращий журналістський доробок» стала редакторка «Козельщинських вістей» Надія Литвин.
А в наступному 2017 році уже сама газета стала переможцем у номінації «Кращий дизайн видання».
У вересні 2018 року на Івано-Франківщині пройшов перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення». Організувала захід громадська організація «Український журналістський фонд». У фестивалі взяли участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, у тому числі і редакторка газети Надія Литвин.
У насиченій програмі фестивалю відбулися й урочисті заходи — нагородження переможців творчих конкурсів Національної спілки журналістів України і конкурсу Українського журналістського фонду «Поспішай творити добро».
У конкурсі «Краща районна (міськрайонна), міська газета» переможцем, тобто найкращою в Україні, стала Козельщинська районна газета «Козельщинські вісті».
У цьому також велика заслуга працівників редакції, які виконують набір, дизайн і верстку газети: Наталії Романенко (яка також є випусковим редактором), Інни Ворони та Лесі Литвин.
У 2019 році переможцем обласного творчого конкурсу у номінації «Краща публікація в друкованому ЗМІ» знову стала Надія Литвин.
Помітну допомогу газеті надає журналістський колектив, визнаний одним із кращих у Полтавській області. Його склад такий: К.І.Тараненко (голова первинної районної організації НСЖУ), О.В.Синягівський, Д.Д.Фидря, Ю.М.Операйло, Н.М.Литвин, Г.Д.Сердюк, М.М.Операйло, В.С.Павлюк, Т.О.Бутенко, В.Г.Онищенко, Н.М.Романченко, Р.К.Тараненко, В.В.Срібний, В.С.Березовський.

Тож віриться, що у нашої районки велике і творче майбутнє!

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *