Господарям на замітку

Удома дуже красиво цвів Гіпеаструм. Чи можна його на літо висадити в сад?
Гіпеаструм — крупноквіткова цибулинна кімнатна рослина. Досвідчені любителі цих розкішних квітів давно практикують пересадку їх на літній період на присадибну ділянку. Місце для посадки гіпеаструму має бути освітленим, ретельно підготовленим, але без зайвого внесення перегною, добре дренованим. За літо квітка набере силу і в кінці серпня її можна буде занести у дім, пересадивши у горщик. Скоротити полив, забезпечити період спокою. Подальше цвітіння має бути рясним.
На садових рослинах часто зустрічаються сонечка. Вони вороги саду чи друзі?
Коли в саду побачите сонечок, то пам’ятайте, що їх слід берегти, тому що вони ваші помічники у боротьбі зі шкідливими комахами. Вони знищують тлю, павутинного кліща, трипси, навіть личинок і кладки яєць колорадського жука та інших небезпечних комах. Сонечко за один день може знищити багато попелиці, а її личинки — ще більше. Вона відкладає яєчка прямо серед кладок попелиці і незабаром личинки сонечок починають пожирати тлю, допомагаючи садівникам очищати сад. Зимують сонечка в затишних куточках великими скупченнями. У древніх слов’ян вважалося, що сонечка — посланці богині сонця, що дарує світло, урожай і життя.
Рано посіяли квасолю придбаним насінням, на сім’ядольних листочках з’явилися бурі плями. Що це може бути?
Насіння зазвичай потрібно висівати у прогрітий ґрунт. Навесні ж поточного року ґрунт довго залишався холодним, а придбане насіння могло бути зібране з не зовсім здорових кущів. Рослини потрібно обробити відваром ехінацеї або розчином циркону. Захворювання квасолі називається «бура плямистість». Підбирайте стійкі районовані сорти. Квасоля не любить важкі, сильно зволожені холодні ґрунти, тому на них вона іноді хворіє.
Молоді верхівкові листя порічок здулися, зарум’янилися. В чому причина?
Це їх пошкодила тля ( її принесли мурахи), придивіться до зворотнього боку листочків. Кущі порічок ретельно обприскайте будь-якою отрутою — «Іскра», «Біотля» та ін. У боротьбі з мурахами допоможуть препарати «Грім», «Абсолют» або тютюновий пил.
Минулого літа кущі аґрусу були покриті білим нальотом, а пізніше ягоди почорніли. Як запобігти такому явищу у цьому сезоні?
Це небезпечне захворювання «борошниста роса». Не чекаючи її появи, негайно обприскуйте, обливайте настоєм трав: чистотілу або кульбаб, живокосту або цибулиння. Наріжте 1/3 відра трави, залийте до повного водою і настоюйте не менше трьох днів. Потім беріть 1 літр настою на відро води і обробляйте аґрус, чорну смородину щотижня!
Кущі малини підмерзли. Як їм допомогти?
Підживіть розчином комплексних мінеральних добрив (1 ст. л на відро). Але спочатку малину потрібно полити. Зараз потребують підживлення чорна смородина, слива, аґрус, півонії, флокс, ромашка, троянди та інші рослини, часник озимий та ярий. Крім того, малину до цвітіння бажано обприскати від хвороб препаратом «Хом».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *