Лисиця не боїться мисливця — закони на її боці

Нещодавно на сторінці Соціальне життя Козельщини у Фейсбуці з’явився черговий гнівний допис про лисиць: «Минула ніч принесла не тільки поламане гілля та інші неприємні наслідки стихії, але й неочікуваний «сюрприз» у сараї, — пише козельщанка Юлія. — Давно ширяться чутки, що на території колишнього хлібзаводу (і не тільки там) живуть лисиці. Є навіть фото тварини, яка пила з фонтанчика на АЗС. Так от, цієї ночі полювання хижака у моєму господарстві було вдалим: десяток дорослих курей як не було (не змогла забрати лишень трьох, так і залишила в сараї, звісно, неживих). Тужити за птицею не має сенсу — не повернеш. Питання у наступному: що робити далі? А не дай, Боже, нападе на дітей! Та й дорослим, мабуть, не дуже приємно буде. Дуже прохаю громаду звернути увагу на цю проблему і знайти спосіб її розв’язання. Сподіваюся, що більше ніхто не постраждає».
Пост викликав масу нарікань іще від багатьох мешканців населених пунктів району, які скаржилися на те, що лисиці геть знахабніли, живуть, де хочуть, гуляють селами навіть удень, не боятимуться ні людей, ні собак. Дехто вважає, що такий дикий розгул тварин спричинила бездіяльність мисливців. Інші радять кликати на поміч поліцію, МНС, працівників громади.

Ми знову звернулися за роз’ясненням до директора Козельщинського госпрозрахункового мисливсько-рибальського підприємства Андрія Підлісного. Ось що він відповів:
— До мене як до директора мисливського господарства звертається багато місцевих жителів Козельщинського району із проханням провести відстріл лисиці червоної у межах населеного пункту, оскільки ці хижаки забирають свійську птицю й наносять значних збитків домашньому господарству.
Ймовірно, така активність лисиць пов`язана з тим, що і у райцентрі, і у селах багато безгосподарних будівель та смітників, де хижаки знайшли собі притулки та навіть облаштували там собі виводкові нори. До того ж, нині поля оброблено хімікатами, якими травляться гризуни, зайці, птахи, а це — основна база харчування для лисиць. Тому тварини, аби знайти харч, вимушені йти до людей. І найстрашніше те, що ці хижаки можуть бути заражені сказом.
Але, на жаль, розв’язання даного питання не відноситься до моєї компетенції, оскільки у Законі України «Про мисливське господарство та полювання» та у Законі «Про захист тварин від жорстокого поводження» передбачаються значні санкції за порушення заборони будь-якого відстрілу лисиці на відстані ближче 200 метрів від будівель населеного пункту, де знаходяться люди чи де можливе перебування людей.
У законі «Про захист тварин від жорстокого поводження» передбачається кримінальна відповідальність за порушення заборон, за незаконне здобування лисиці червоної. Порушення законодавства карається як адміністративними штрафами, так і кримінальною відповідальністю: обмеженням або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, а у деяких випадках — позбавленням волі від 5 до 8 років (ст. ст. 85, 89 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», ст. 299 Кримінального Кодексу України).
Вважаю, щоби вирішити дане питання, місцеві органи самоврядування повинні звертатися до народних обранців із клопотанням про внесення змін у законодавчу базу. Тільки тоді, маючи законне право на відстріл, мисливці дійсно могли б ефективно регулювати чисельність рудого хижака, передусім, у межах населених пунктів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *