Андрій Підлісний: «Ми повинні відродити флору й фауну нашого краю»

Завдяки спільним зусиллям небайдужих мисливців на козельщинських просторах незабаром з’явиться фазан звичайний. Причому тепер ентузіасти вирішили не просто збагачувати місцеву фауну цими птахами, а й займатися їх вирощуванням

— Ми не можемо сидіти без діла, коли бачимо, як екологічні негаразди поглинають район, — розповідає голова Козельщинської районної організації УТМР Андрій Підлісний. — Саме тому стараємося активно вкладати у розвиток мисливства як матеріальні, так і людські ресурси. Цей невеликий проєкт із вирощення фазанів у домашніх умовах мені вдалося організувати і втілити у життя разом із небайдужими мисливцями-спонсорами. Це мисливець і депутат із Горішніх Плавнів Петро Володимирович Кучер, мисливець та депутат Полтавської обласної ради Олександр Андрійович Коваленко, почесний член нашого товариства, постійний спонсор Микола Миколайович Рій, єгері Юрій Михайлович Литвин, Владислав Сергійович Сьомкін, Віталій Павлович Подлєсний, старший єгер Леонід Михайлович Зубенко.


Минулої суботи 170 підрощених півторамісячних фазаненят мисливці нарешті звезли із власних домогосподарств до нового просторого вольєру, що на території Козельщинської районної організації УТМР. Для їхнього комфортного проживання тут створили всі умови. Справа ця — зовсім не легка, як може здатися на перший погляд. «Царська птиця» вимагає ретельного догляду, пильної уваги, відповідних знань, любові до цієї справи і ще чимало премудростей. Попередньо фазанарій було засіяно травою, а напередодні завезення птиці спорудили нові сідала і навіс від спекотного сонця. Необхідна кількість води, збалансоване харчування та напіввільні умови сприятимуть повноцінному росту птахів.


— Усю птицю оглянули фахівці ветеринарної служби — на предмет відсутності хвороб, про що маємо підтверджуючі документи. Фазаненят поставимо на баланс ГМРП, бо це чималі кошти. Малеча перетримуватиметься у нашому господарстві не менше чотирьох місяців, після чого птахів випустимо на волю. Помірний клімат, ліс, болота, очерет (дай Боже, щоби вода була та не випалювали), пшеничні та соняшникові поля — усе це сприятиме вільному проживанню цих птахів. Якщо усе вдасться, то через кілька місяців і в нашому краї мисливці зможуть сміливо полювати на фазанів. Тож великий уклін усім, хто взяв участь у цій нелегкій справі. Не стійте осторонь, долучайтесь усі! Адже у нас у районі є всі передумови для екологічних проєктів, які вкрай потрібно спрямовувати у русло відтворення фауни та флори. Тож хотілося б, щоб органи місцевого самоврядування, сільські ради й особливо об’єднані територіальні громади не стояли осторонь, а всебічно сприяли примноженню і відтворенню природних багатств краю, — підсумував Андрій Підлісний.

Залишається лиш побажати успіху нашим мисливцям у справі розведення та відновлення популяції фазана у Козельщинському краї. Адже мисливець — не той, хто уміє цілити з рушниці, а передусім, той, хто любить природу і робить для довкілля корисні добрі справи, яких уже чимало на рахунку місцевих УТМРівців.

Наталія РОМАНЧЕНКО

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *