Що можна посадити на грядки, які звільнилися від першого врожаю

У липні на городах збирають перший урожай, відповідно з’являється вільне місце. Як правило, більшість городників навіть не думають заповнювати вільний простір, вважаючи таку процедуру безглуздою. А чому б не використовувати грядки, які звільнилися? Є кілька рослин, які дадуть чудовий урожай

Стручкова квасоля
Квасолю ідеально садити після цибулі, редиски або салату. Для повторних посадок краще використовувати кущову форму спаржевої квасолі.
Вона не вимагає особливого догляду за собою і росте на більшості ґрунтів. Важливо дотримуватися технології посадки, щоб отримати хороший урожай.

Картопля
Хтось знає, що картоплю можна висаджувати навіть у липні-серпні? Її можна посадити замість редиски. Потрібно вибирати тільки скоростиглі сорти, кращими їх представниками вважаються Тімо, Аріель, Амазона, Верба, Білоруська рання, Рів’єра, Заравшан та інші.

Морква та буряк
Можна висаджувати ранньостиглу моркву, а якщо є бажання — то й буряків. Робити це можна на колишніх грядках цибулі, салату і редиски.

Капуста
Капусту краще саджати на грядках, де росла цибуля, салат або полуниця. Літній посів капусти робиться досить просто: насіння потрібно висівати на їх постійне місце, попередньо проливаючи ґрунт перед посадкою, і не даючи йому пересихати. Додатково варто накривати грядки спанбондом або лутрасілом.
Пам’ятайте! Посаджена у червні і липні капуста не підходить для тривалого зберігання. Тому, щоб уникнути серйозних труднощів, варто надавати перевагу скоростиглим сортам, таким як Зоря, Трансфер, Землячка, Невістка, Назомі, Козачок. Середній термін дозрівання перелічених сортів становить 80-95 днів.

Пекінська капуста
Пекінську капусту краще висаджувати в кінці липня або на початку серпня. Кращими попередниками для неї є горох, цибуля і часник.
Залишати порожні грядки сенсу немає навіть у серпні, адже пекінська капуста чудово зростає, не боїться затінення і легко витримує навіть сильні морози. Та головна її перевага — це тривале зберігання, якщо попередньо загорнути капустину в харчову плівку.

Ріпа і редька
Якщо на грядках до половини серпня росли часник, горох, цибуля, рання картопля і квасоля, надалі можна висаджувати ріпу або редьку. Ці коренеплоди прекрасно ростуть на ґрунті будь-якого типу.

Рукола та редиска
Ці культури можна висаджувати у самому кінці літа. Світловий день скорочується, на ділянці стає менше шкідників. Саме ці умови є ідеальними для вирощування редиски та руколи.

Салат і кріп
Навіть наприкінці городнього сезону можна продовжувати висаджувати різну зелень на ділянці. Вона чудово росте навіть у вересні. Найцікавіше, але пізні посадки зелені завжди виходять соковитішими й пишнішими.

Рекомендації повторних посадок
Є кілька рекомендацій, про які не варто забувати:

  • для повторних посадок підходять тільки скоростиглі сорти;
  • перед посадкою краще обробити ґрунт Фітоспорином, щоби знищити різні грибкові захворювання;
  • насіння та бульби краще попередньо проростити, так вони швидше зростатимуть на ділянці;
  • після посадки варто вносити добрива, щоб отримати хороший урожай.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *