Любите палити — готуйтеся відповідати

Останніми роками у районі спостерігається зростання кількості пожеж. Люди бездумно випалюють сухе листя, траву і сміття поряд із житловими будинками, на відкритих ділянках, узбіччях доріг, поблизу лісових масивів. Як наслідок — вогонь знищує великі площі сільськогосподарських та мисливських угідь, а димові завіси від палаючого узбіччя автомобільних доріг може спричинити дорожньо-транспортні пригоди. Інколи вогнище, розведене у безпосередній близькості до приватних господарств призводить до загорання господарчих чи житлових будівель.
Державна служба з надзвичайних ситуацій попереджає: спалювання сухої трави може стати не тільки причиною масштабних пожеж, а й загрозою вашому життю. Випалювання супроводжуються шкодою для екології і завдають значних матеріальних збитків при їх ліквідації. Отож не користуйтеся вогнем для очищення території — це зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірника, і тим, хто гасить полум’я.
Згідно зі статтею 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом від 5100 до 8500 гривень або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Андрій Остапенко,
начальник Козельщинського РС

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *