А ви скучили за школою?

Ось так непомітно збігли три літні місяці — час дитячої вольниці, ігор і розваг. Кінець серпня прохолодою ночей і першим пожовклим опалим листям щораз частіше нагадує про неминучу осінь, а з нею — і про школу. Як не шкода розлучатися з літом, але доводиться поглянути на свій ранець, згадати, що на світі є, окрім відпочинку, ще й уроки, домашні завдання.
А вчителі до нового навчального року практично вже готові. І школи за час карантину та канікул дуже скучили за своїми учнями. Тож із нетерпінням чекають, коли ж на їхніх подвір’ях пролунає співучий дзвоник Першовересня.
Чим зустрінуть навчальні заклади Козельщинської громади своїх вихованців, як забезпечуватимуть комфортне перебування у своїх стінах? Про це наша сьогоднішня розмова з начальником відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Козельщинської ОТГ Олегом Кабаченком

— Пане Олеже, для початку змалюйте цифрами та фактами: з чим і як стартують навчальні заклади громади першого вересня?
— Маємо у підпорядкуванні шість навчальних закладів: чотири ліцеї і дві гімназії. У минулому навчальному році у нас навчалася 991 дитина. Дев’ятий клас закінчило сімдесят вісім учнів, із них дев’ятеро з відзнакою; крім них, випустили шістдесят одинадцятикласників, один із них отримав срібну медаль. У цьому році до школи йтимуть 992 дитини, тобто, як бачимо, кількість практично залишається стабільною. Щоправда, одинадцятикласників буде трохи менше: п’ятдесят п’ять. А до першого класу, за підрахунками на сьогодні, піде сто три дитини. Можливо, це число до першого вересня зміниться, бо заяви від батьків іще продовжують надходити.
На початку цього тижня ми з комісією попередньо оглянули всі підпорядковані громаді навчальні заклади, щоб пересвідчитися у готовності до нового навчального року, і впевнилися, що вона майже стовідсоткова. Якщо це надвірні роботи — наприклад, капітальний ремонт у Лутовинівській гімназії, — то вони ще продовжуються, але плануємо до першого вересня їх завершити. Що стосується внутрішніх робіт, то все, що потрібно, вже виконане. Громада забезпечила школи всіма необхідними меблями; щоправда, зараз іще тривають тендери щодо закупівель деяких меблів для перших класів Нової української школи та комп’ютерної техніки. З підручниками також проблем немає.
Харчування дітей залишається таким, як і в минулому навчальному році: його вартість складає дванадцять гривень на день із місцевого бюджету для школярів перших-четвертих класів та учнів пільгових категорій. Старшокласники харчуватимуться за батьківські кошти.

— Коротенько про деякі особливості навчального процесу. Наприклад, як відбуватиметься він у неповних класах? Чи матимуть змогу навчатися інклюзивно діти, які цього потребують?
— Для неповних класів ми практикуємо таку форму навчання, як педагогічний патронаж. На одну дитину в перших-четвертих класах дається на тиждень п’ять годин, у середніх класах вісім, у десятих-одинадцятих — десять. Крім того, існує ще й сімейна форма навчання, коли дитина, за потреби, навчається вдома, займається самоосвітою, але має виконувати контрольні роботи для перевірки з кожного предмету. Педагоги-предметники проводять для цієї дитини у школі консультації. Освіта здобувається, таким чином, удома. Нарешті, ще одна форма навчання — індивідуальна, для дітей, які мають інвалідність. Крім того, для дітей з особливими освітніми потребами ми організували інклюзивні класи, вони мають асистента-вчителя у школі й асистента-вихователя у дитячому садку. Асистент проводить із цією дитиною увесь навчальний день, допомагає їй як під час уроку, так і на перерві: сходити у їдальню чи туалет — тобто це практично друга мама. Таких учнів у нас близько тридцяти, у дошкільних закладах — троє.

— І як тут не згадати про дистанційне навчання, до якого змусив нас карантин… Він вніс серйозні корективи у наше життя, й особливо — у шкільне. Чи адаптовані навчальні заклади та їхні працівники до можливої подальшої роботи у карантинних умовах? Як це бачиться у світлі нинішніх реалій?
— Усе залежатиме від рекомендацій Мінохорони здоров’я та санепідемслужби. Якщо карантин закінчиться з першого вересня, то зможемо провести повноцінні святкові лінійки. Якщо ж ні – то урочистості відбуватимуться по класах. Можу сказати, що ми готові до будь-якого рішення уряду і маємо у своєму резерві кілька форматів відзначення Дня знань, зокрема й таких, що передбачають дотримання дистанції та інших карантинних заходів.
Як на сьогоднішні умови, то діти під час перерви мають бути у масках і дотримуватися соціальної дистанції. Кожен навчальний заклад розділений на зони з окремими входами. Харчування школярів буде здійснюватися у новому режимі: робитимемо більше перерв для прийому їжі, щоб усі діти встигли поїсти, адже за одним столом має бути не більше 4 учнів і дистанція між столами — півтора метри. Працівники кухні повинні вдягати на роботі захисні щитки та рукавички.
Вчителі до навчального закладу мають приходити з масками і, можливо, вони на уроці працюватимуть у захисних щитках. Але це ще не підтверджено офіційним документом. Ось такі реалії сьогодення, до яких будемо пристосовуватися вже через декілька днів. І крім цього, маємо бути готовими до будь-яких несподіванок, включаючи й дистанційне навчання. Тим більше, що саме цю форму наші педагоги вже встигли непогано опанувати за час карантину.

— Насамкінець — Ваші побажання вчителям, учням і батьткам.
— Усім — вдалого початку нового навчального року й успішного подолання будь-яких викликів, що готує нам життя. І головне — кожному бажаю здоров’я «на 36,6»!

Бесіду вела Надія ЛИТВИН
Фото з інтернету

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *