Міні-інтерв’ю за склянкою компоту

Минулого тижня ми з друзями побували у Мануйлівському музеї О.М.Горького на презентації книги Н.Л.Данько «Між двома веснами»
День презентації книги не знаної мною раніше письменниці був насправді захопливим. Я не тільки познайомилася з літераторкою та її творами, але й побувала у «Лелечому кутку», де творив Григір Тютюнник, на садибі його тещі, у домашньому музеї класика української літератури, який створила і зберігає Ніна Леонтіївна.
Ми пригостилася печивом та смачним компотом від письменниці — так само пригощав і Григір усіх, хто бував на цьому подвір’ї. А мене хвилювало одне запитання, яке я поставили Ніні Леонтіївні:
— Що Вас надихнуло писати такі книги і як Ви зрозуміли, що Ви — письменниця?
— Вигадувати віршики я почала ще з дитинства. Граюся — і починаю щось віршувати. Я пам’ятаю свій перший вірш, який був написаний за дуже драматичних, як тоді для мене, обставин. Мені було років чотири. Моя старша сестра посадила клумбу, де виросли дзвіночки, а я туди залізла і нарвала тих квіточок. І за це мені дуже попало. Потім я поплакала, сіла коло тих квіточок — а рвати їх уже не можна, то що ж залишається? Тільки зберегти їх у слові. І я до цих пір пам’ятаю той перший віршик:
Ой, дзвіночки голубенькі,
Ви у мене ще маленькі,
А коли підростете,
Тоді ви розквітнете.
Я дзвіночки буду рвати,
У віночки заплітати.
А віночків наплету,
Танцювати я піду.

Тож на письмо мене завжди надихають біль і переживання, — завершила свою розповідь Ніна Данько.
Того дня я дізналася, що Ніна Леонтіївна є авторкою близько десяти книжок поезії та прози, серед яких «Григір Тютюнник і Мануйлівка», «У Тютюнниковому Лелечому кутку». Я обов’язково прочитаю їх і раджу це своїм друзям, щоб вони теж знали наших земляків-літераторів.

Софія КОЛІСНІЧЕНКО,
вихованка гуртка «Юний журналіст»
Козельщинського БДЮТ
Фото автора

Please follow and like us:

1 thought on “Міні-інтерв’ю за склянкою компоту

  1. Софійко, зцікавістю прочитала твою роботу і мушу признати в тобі хист журналіста, здатного на правду. А це дорогого вартує! Вітаю! І дякую! Ніна Данько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *