На Україну насуваються чотири штами грипу: перша хвиля буде у жовтні

Відразу чотири штами вірусу грипу ідуть до українців у цьому сезоні. Добереться недуга до нашої країни в жовтні, у минулому році захворіли майже п’ять мільйонів людей. Зараз грип буде особливо небезпечним — через епідемію коронавірусу. Медики постійно радять зробити щеплення, щоб захиститися. Чи є вже вакцина?

Грип, ймовірно, накриє Україну двома хвилями. Перша хвиля буде в кінці жовтня, друга — у січні. Чекають пришестя чотирьох штамів. Проти двох типів А і двох В вакцини виробляють за кордоном. Міністерство охорони здоров’я вже веде переговори з Францією, Нідерландами, Південною Кореєю і Китаєм.
«Держава хоче закупити вакцину від грипу, але попит на цю вакцину дуже-дуже великий на світовому ринку. Він пов’язаний із тим, що у нас епідемія і COVID-19. І так само очікуються хвилі грипу в інших країнах. Кількість вакцини, яка надійде на ринок України, становить понад 600 тисяч доз», — говорить Сергій Литовка, керівник експертної групи з імунопрофілактики директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.
Безкоштовно робитимуть щеплення тим людям, чиї професії перебувають у групах ризику. Це медики, педагоги і військові. В уряді підрахували: потрібно закупити додатково ще 1,5 мільйона доз. Але подбати про вакцинацію варто всім, говорять імунологи. Симптоми грипу та коронавірусу часто схожі. А імунний захист дозволить уникнути одного з захворювань. І комусь це збереже життя.
«Обов’язково прищеплюються люди, які мають хронічні захворювання серцево-судинної та легеневої систем, цукровий діабет, ожиріння, а також вагітні», — пояснює Алла Волоха, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика.
Ефективність вакцини становить близько 80%. І навіть якщо грип або ГРВІ наздожене вас під час осінньо-зимового сезону, перебіг хвороби будем нескладним.
А тим часом лікарі України готуються до жорстокого епідсезону, адже грип у парі з коронавірусом стає агресивнішим. Так само медики нагадують, що вакцина починає діяти через тиждень і виробляє імунітет на дев’ять місяців. Тому повторювати щеплення потрібно кожен сезон.

Валентин СКРИПНИК,
сімейний лікар Козельщинської амбулаторії
загальної практики — сімейної медицини

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *