На що може вказувати біль у боці під час бігу

Чи знали ви, чому виникає біль у боці під час бігу, і як з ним впоратися? Може, це ознака хвороби?

Найчастіше – ні. Неприємне колюче відчуття в боці виникає у недосвідчених бігунів через різкий приплив крові до печінки і селезінки. В ідеалі кров повинна надходити до працюючих м’язів, але погана розминка або занадто швидкий темп сприяють її неправильному розподілу. У результаті органи черевної порожнини переповнюються кров’ю і починають тиснути на власні капсульні оболонки, у яких дуже багато нервових закінчень. Якщо кров приливає до печінки, ви відчуваєте різкий біль у правому боці, а якщо до селезінки – у лівому.
Чому болить у боці у досвідчених спортсменів?
Якщо ви впевнені, що почали тренування правильно, але в боці все одно болить, доведеться відвідати гастроентеролога: неприємні відчуття можуть бути пов’язані з хворобами печінки і жовчних шляхів, підшлункової залози або жовчного міхура. Як правило, у таких пацієнтів біль у боці виникає у стані спокою, але посилюється під час пробіжки або інших фізичних навантажень.
Що робити, якщо під час бігу болить у боці?
Такий біль свідчить про те, що відтік крові від ваших внутрішніх органів не встигає за припливом. Найбільш логічним способом позбутися від болю в боці буде перепочинок. Але не потрібно зупинятися різко: організм не любить сюрпризів. Перейдіть на крок, глибоко вдихніть і видихніть, м’якими круговими рухами помасажуйте хворе місце, і вашим органам буде простіше перегнати кров, що скупчилася. Зупинившись, нахиліться вперед, утягніть живіт, а потім зробіть декілька нахилів вліво-вправо: це усуне біль.
Як бігати, щоб не боліло в боку?
«Три кити» успішної пробіжки – правильне харчування, відповідно заданий темп і синхронізація дихання з частотою кроків.
Не можна наїдатися безпосередньо перед тренуванням. Особливо це стосується жирної їжі і продуктів, багатих на клітковину. Вони перетравлюються довго, і можуть «кусати» вас за бока навіть через 1,5 – 2 години після їжі. Найкраще для інтенсивних фізичних навантажень підходять вуглеводи: вони швидко засвоюються і дають необхідний запас енергії.
На початку тренування темп бігу повинен бути помірним, і лише потім можна розігнатися. Новачки найчастіше роблять навпаки: перші пару хвилин несуться стрімголов, а потім хапаються за бік і миттєво втрачають бажання займатися спортом. Щоб розігріти організм і підготувати його до пробіжки, проведіть хорошу розминку. До слова, це захистить вас від розтягнень зв’язок і розривів сухожиль, роблячи їх більш еластичними.
Переривчасте прискорене дихання – ворог бігуна і одна з головних причин болю в боці. Намагайтеся робити один вдих на кожні три-чотири кроки, а видих – на два. Спочатку доведеться рахувати, але з часом ви навчитеся дихати легко і рівномірно. Якщо бігаєте в компанії з іншими, не розмовляйте. Спину тримайте прямо, щоб не здавлювати діафрагму.

За матеріалом Ukrhealth

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *