«Чому мені не виплатили компенсацію за карантин?»

До редакції звернувся наш читач Віктор Михайлович Яременко із таким запитанням:
«Зараз я пенсіонер, мені 65 років. Ще кілька місяців тому, до початку пандемії та карантину працював у ПП Плескач водієм на маршруті Калашники – Кременчук. Був офіційно оформлений, була трудова книжка. Під час пандемії людям, яким більше 60-ти років, було заборонено виходити з дому, ввели за порушення великі штрафи. Я два місяці був удома, на карантині. Потім вийшов на роботу і запитав свою роботодавицю Світлану Плескач, хто буде платити штраф, якщо мене зупинить поліція. Вона сказали, що штраф платити не буде. Тож мені довелося розрахуватися з 29.05.2020 року у зв’язку з тим, що я пенсіонер і знаходжуся у зоні ризику.
Наскільки мені відомо, усі, хто працює у ПП Плескач, отримали компенсацію за той час, коли перебували вдома на карантині. Не виплатили компенсацію тільки мені, хоча я офіційно рахувався працівником. Моя роботодавиця пояснила, що мені компенсація не повинна виплачуватися, бо я пенсіонер.
То чи маю я право на компенсацію за вимушене перебування вдома на карантині і якщо маю, то хто її повинен виплатити?»

Редакція звернулася за роз’ясненнями до приватного підприємця Світлани Плескач:

— У даному випадку я керувалася Порядком надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Цей Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 306.
У ньому, зокрема, сказано, що допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центром зайнятості застрахованим особам, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію), у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності за зверненням роботодавця для її виплати працівникам, з якими не припинено трудові відносини.
Тобто допомога по частковому безробіттю на період карантину виплачується з коштів бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, що надаються міськими, районними і міськрайонними центрами зайнятості та філіями регіональних центрів зайнятості роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва. А вже роботодавці (так само і я) з наданих коштів виплачують допомогу працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину.
І в цьому Порядку чітко зазначено, що допомога надається працівникам, окрім тих, які отримують пенсію.
Тобто у випадку з В.М.Яременком я діяла у відповідності до чинного законодавства, — зазначила Світлана Плескач.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *