Чим і як годувати кролів

Підготовка кормів. Для того, щоб корми належно використовувалися, їх потрібно правильно підготувати. Так, зерно для приготування мішанок подрібнюють, тоді воно краще перетравлюється. Подрібнене зерно зволожують водою, щоб пилові частинки не подразнювали слизову. Кукурудзу, боби замочують на 8-24 години.
Для повноцінного годування вухастих потрібно давати грубі корми, оскільки у них міститься клітковина, що впливає на повне засвоєння зерна й соковитих кормів. До грубих кормів належать сіно, солома, трав’яне борошно, гіллячковий корм.
Сіно — основний грубий корм для кролів з вересня до травня. З розрахунку на одну самку заготовляють приблизно 40 кг сіна.
Введення до раціону гіллячкового корму значно економить сіно, а крім того, сприяє засвоєнню кормів, загальному росту та розвитку тварин. Заготовлювати гіллячковий корм потрібно з 15 червня до 15 липня. У цей час листя найсоковитіше. Гілки слід сушити не на сонці, а під навісом або на горищі у пучках. Для гіллячкового корму використовують такі види дерев як липа, осика, береза, клен, ясен, в’яз, верба. Охоче поїдають кролі листя і гілки акації, груші, яблуні. Не рекомендується згодовувати гілля жостеру, бузини, багна звичайного, черемхи, вовчих ягід, а також кісточкових порід, що містять шкідливі речовини (абрикос, вишня, черешня, персик, слива). Гілки дуба й вільхи краще давати кролям у невеликій кількості і за необхідності — за наявності ознак розладу шлунково-кишкового тракту.
Листя берези, осики, горобини за своєю поживністю не поступається поживним лучним травам. Листя, що пересохло, зберігати важко. Тож із нього можна приготувати борошно. Так само можна використовувати висушену кропиву, конюшину.
Поживним вітамінним кормом для кролів є ягоди горобини, жолуді. Висушені та подрібнені жолуді рекомендується змішувати з картоплею, висівками. Не відмовляються кролі й від каштанів.
Можна підгодовувати цих домашніх тварин і столовими відходами: залишками каші, хлібом, макаронами, супом. Хліб можна давати черствий або підсушений, до супів та рідких каш додавати висівки або комбікорм.

Трави, корисні для кроликів: кропива, свиріпа, подорожник, деревій, кульбаба, полин. Окрім названих трав, на корм кролям використовують дикорослу конюшину, пирій, мишачий горошок, шавлію, дику капусту, грицики звичайні, верес, материнку, іван-чай та інші корисні трави.
Та не всяка трава їстівна. Кролівнику-любителю потрібно добре вивчити трави, що ростуть поблизу, аби, заготовляючи сіно на зиму, чогось не прогавити. Отруйні для кролів рослини: жовтець, паслін, собача петрушка, цикута отруйна, дурман, блекота, живокіст (рогаті волошки), чистотіл, редька польова і навіть чарівна травнева конвалія.

А що робити, якщо кролі все ж таки отруїлися? Перш за все — дати тваринам 1-2 чайні ложки 1%-ного розчину таніну, протягом трьох днів поїти молоком (краще свіжим). Необхідно очистити шлунок, а для цього дати чайну ложку касторової олії. Перед цим згодувати попередньо розтовчене активоване вугілля — воно добре поглинає отрути. Для пом’якшення запалення слизової оболонки шлунка корисно дати яєчний білок або білкову воду (розмішати білок у склянці води). Добре допомагає слизовий відвар насіння льону. Але найперше, що повинен зробити кролівник, — за можливості викликати ветеринара.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *