Як позбутися слимаків у погребі?

«Хотів би дізнатись, як позбутися слимаків, що нівечать картоплю
у погребі?» — звернувся до редакції Сергій Дяченко.

Справді, у великих кількостях слимаки з’являються восени-взимку в льохах і підвалах, особливо теплих. Вони схожі на тих, котрі влітку трапляються на городі, але товщі та подовженіші. Деякі городники намагаються використовувати у сховищі ті способи боротьби, що застосовуються у відкритому ґрунті. Але це марно й небезпечно. Марно у тому разі, якщо намагатися привабити слимаків на вологу мішковину, дошки тощо, щоб їх там знищити. В умовах достатньої вологості повітря вони просто не заповзають в укриття. Шкідливо — коли застосовують хімічний препарат метальдегід, що успішно використовується на городах. Препарат цей токсичний для людини.
У льохах і підвалах зі слимаками краще боротися шляхом упливу на їхні шкірні покриви нешкідливими для людини речовинами. Наприклад: засипати підлогу сховища грубозернистим річковим піском шаром 1,5-2 см, а зверху присипати його кухонною сіллю крупного помелу з розрахунку 200-250 г на квадратний метр.
Також можна на підлозі уздовж стін смужками розмістити порошкоподібний суперфосфат, цементний пил, сухе гашене вапно, суху гірчицю. Ширина стрічки — 3-4 см, висота — 0,7-1 см. Не менш ефективні харчові принади: різані бульби картоплі, листя капусти тощо. Але тут обов’язкова щоденна (вранці й увечері) перевірка й вибирання з наступним знищенням слимаків.
Безпосередньо на купу картоплі можна висипати просушену кавову гущу — слимаки її на дух не переносять.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *