Запитуєте — відповідаємо

До редакції звернулася жителька
с. Панасівки Ніна Пилипівна Соломка
із таким запитанням:

«Мій зять, Юрій Леонідович Росенко, учасник бойових дій у зоні АТО. 4 роки тому написав до Пригарівської сільської ради заяву про виділення йому 2 га землі. Йому відмовили у зв’язку з тим, що він за місцем проживання зареєстрований у Кременчуці, і що все одно на території сільської ради немає вільної землі. Але я знаю, що є земля запасу, яка зараз в оренді. Невдовзі після цього мій зять помер. Чи має право моя донька, а його вдова, на ці 2 га землі на території Пригарівського старостинського округу? Чи мали право відмовити зятеві на підставі того, що він не є жителем Пригарівської сільської ради?»

Редакція звернулася за роз’ясненнями до в.о. старости Пригарівського старостинського округу та спеціалістів «Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги». Від останніх відповіді на це запитання так і не надійшло, хоча від дня запиту минуло більше місяця.
Тож на запитання читачки відповідає Євгеній ДУБИНА, в.о. старости Пригарівського старостинського округу:

— Заява від Ю.Л.Росенка надійшла у Пригарівську сільську раду 23.05.2016 року. Рішенням Пригарівської сільської ради 6 скликання від 26.05.2016 р. було відмовлено Ю.Л.Росенку у наданні земельної ділянки, оскільки вільної землі у межах населених пунктів не було. Сільська рада на той час розпоряджалася тільки землями у межах населених пунктів. Ділянками за межа-ми населених пунктів розпоряджався Держгеокадастр.
Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, земля передається у таких розмірах:

  • для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,00 га,
  • для ведення садівництва — не більше 0,12 га,
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га,
  • у селищах — не більше 0,15 га,
  • у містах — не більше 0,10 га,
  • для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 га.
    Безоплатно приватизовувати можна кожен із видів ділянок тільки один раз, незалежно від того, чи є земля у членів сім’ї.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *