У Мар’янівці підтвердили сказ у теляти

За результатами дослідження Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області № 003426 п.м./20 від 29 жовтня 2020 р. у селі Мар’янівці підтверджено захворювання теляти на сказ

30 жовтня 2020 року на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Козельщинській районній державній адміністрації прийняли рішення:

 • встановити карантинні обмеження зі сказу тварин на село Мар’янівку та вважати загрозливою зоною населені пункти, які входять до 10-кілометрової зони від осередку захворювання на сказ, а саме: села Висока Вакулівка, Костівка, Довге, Пашенівка, Буняківка, Михайлики, Дзюбанівка, Калинівка, Задовга, Ганівка, Лутовинівка, Оленівка, Бригадирівка, Квіти;
 • заборонити промисловий та ліцензійний відстріл диких тварин (їх відлов і вивезення), у тому числі з собаками, на території мисливських угідь різної форми власності загрозливої зони зі сказу;
 • піддати щепленню усіх сприйнятливих тварин проти сказу на території неблагополучного пункту та по населених пунктах загрозливої зони.
  Фахівці Козельщинської РДЛВМ нагадують, що сказ — особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати всіх теплокровних тварин (хворіють усі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин). Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю (летально).
  Основним джерелом вірусу сказу в Україні, як і на більшій частині Європи, є лисиця червона, яка  є наймасовішим видом хижаків в Україні – приблизно 70% від загальної кількості хижаків. Хвора на сказ лисиця здатна за добу пробігати 10-15 км, контактуючи з безмежною кількістю різних видів тварин і, в першу чергу, з собаками, котами та худобою, що утримується на пасовищах. А це, у свою чергу, збільшує питому вагу хворих на сказ свійських тварин та наближає сказ до людини.
  Щоб захистити себе від захворювання, необхідно дотримуватися таких правил:
 • дворових собак утримувати у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та у намордниках, щорічно робити профілактичні щеплення;
 • уникати контактів із бездомними та дикими тваринами;
 • вживати заходи з недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;
 • мисливцям та працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з убитих диких тварин користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх, вимивати руки у дезінфекційному розчині.
  Нагадуємо, що вакцинувати своїх домашніх тварин можна, починаючи вже з тримісячного віку. Вакцина не спричиняє ускладнень, легко переноситься тваринами і дає надійний захист.
  Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити.
  У разі будь- якого захворювання тварин чи безпосереднього контакту домашніх тварин з лисицями негайно повідомляйте фахівців ветеринарної служби за номерами телефону 3-11-24, 3-11-39, або ж телефонуйте у сільські виконавчі комітети.
  Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *