SMART ПРОСТІР: ЯКІ НОВАЦІЇ ТЕПЕР Є В КОЗЕЛЬЩИНСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ?

Позитивні зміни в нашій країні можливі лише у великих містах? А от і ні! Проєкт Благодійної організації Smart Foundation із перетворення старої сільської двоповерхової Козельщинської бібліотеки імені Олеся Гончара став одним із наймасштабніших проєктів не лише для регіону, а й для всієї України. Оновлене приміщення вже увійшло до переліку сільських бібліотек, заради яких хочеться переїхати з міста, від загальноукраїнського медіа Читомо. Відтепер це не просто бібліотека, а громадський культурно-освітній Smart Простір з урбаністичними можливостями: залою для проведення освітніх лекцій та переглядів кінофільмів, сучасною читальною залою не тільки з українськими, світовими бестселерами, а ще й зі вбудованими системами для прослуховування аудіокниг

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ВХІД
Перетворення бібліотеки тривали протягом 9 місяців із грудня 2019 року. За цей час удалося провести зміни, які дійсно вражають. Із 1994 року головний вхід до приміщення закрили. Після ремонту він був не тільки відкритий, а його ще й оснастили зручною навігацією, установили локери, бібліотечну картотеку, стійку адміністратора, повітряну теплову завісу. Тут з’явилися нові елементи декору та інтер’єру, але були збережені й автентичні частини оригінального оздоблення, фрагменти плитки підлоги, датованої минулим століттям, та ліпнини навколо входу.

Уже з першого кроку до бібліотеки відвідувачі мають відчути комфорт і безпеку: установлено системи кондиціонування та оновлення повітря, пожежної сигналізації, навігаційної розмітки (стрічки та стрілки, які вказують напрямки руху) та відеоспостереження. Усе це створює практично ідеальні умови для культурного дозвілля, саморозвитку й зосередженої роботи.
Перший поверх бібліотеки облаштований для людей з особливими потребами: спеціальний вхід із пандусом, розширені входи у кімнати, якісний мультимедійний зв’язок із головною конференц-залою та підготовлена належним чином вбиральня.

КОРИДОРИ НА ПЕРШОМУ ТА ДРУГОМУ ПОВЕРХАХ
Раніше темні коридори зі тьмяними стінами, сьогодні — простір, освітлений діодними лампами, схожими на ті, які використовують у галереях для експозиційного світла. Стіни декоровані зручними поличками для мінівиставок. Тут розташовуються спеціальні підвіси, призначені для виставок сучасних місцевих та відомих в Україні митців.

Унікальна особливість, яку неможливо не помітити, — спеціальна селфі-зона, де відвідувачі можуть зробити фото й поділитися яскравими враженнями у соцмережах із хештегом #smartпростір або ж просто почитати книжку в затишному куточку.

КНИГОСХОВИЩЕ ТА КАВА-POINT (АБО МІНІКУХНЯ)
Відтепер користувачі бібліотеки мають новий затишний куточок для перерви між улюбленими заняттями за філіжанкою кави в Кава-point локації. Вона відкрита, обладнана необхідними санітарно-технічними приладами й має загальні правила користування, які допомагають простору бути зручним і придатним для всіх відвідувачів. Такою новацією можуть похизуватися хіба що столичні сучасні коворкінги, а от за всю історію існування в цьому приміщенні такий куточок з’явився вперше.

У глибині приміщення розташоване нове книгосховище — надійне, просторе, сухе та світле місце з необхідною температурою та вентиляцією для збереження оновленого книжкового фонду бібліотеки.

ГОЛОВНА ЧИТАЛЬНА ЗАЛА
Це приміщення трансформувалося до невпізнання: яскраві акценти в інтер’єрі, зручне розташування книжкових стелажів, окремий стенд із книжковими бестселерами, що постійно поповнюється примірниками найновіших книжок. У залі безліч місць для читання улюбленої літератури на дивані або на м’якому подіумі, для індивідуальних занять і роботи з книгою за столом.

По периметру всього приміщення встановлені розетки, щоб можна було заряджати свій мобільний телефон або ноутбук. Ергономічні меблі, потужна акустична система, найновіше технічне обладнання та планшети для прослуховування аудіокниг у навушниках.

КІМНАТА ДЛЯ ЗАХОДІВ У НЕВЕЛИЧКИХ ГРУПАХ
Кімната знаходиться навпроти читальної зали. Вхід у приміщення спеціально розширений під потреби людей з обмеженими можливостями.

На стіні розташована маркерна дошка для зручної роботи і великий екран — можна організовувати перегляд документальних стрічок, онлайн-лекцій, вебінарів, трансляції подій, які відбуваються у лекторії на другому поверсі. Планується встановлення відеокамери для онлайн-конференцій.
Столи оснащені коліщатками та влаштовані таким чином, що можна створити спільне коло для колективної роботи чи дозвілля або відокремитися парами чи усамітнитися та працювати з педагогом, колегою або індивідуально.

СХОДИ НА ДРУГИЙ ПОВЕРХ
Прохід став помітно світлішим і просторішим. Повністю оновлено сходи та поручні. На стінах залишилася частина історичної цегли царських часів, а на стелі вдалося зберегти та облагородити фрагменти дранки.

ДИТЯЧА ЧИТАЛЬНА ЗАЛА
На другому поверсі створено яскравий простір для саморозвитку, навчання, позашкільного читання, відпочинку та ігор. У приміщенні зручні мобільні столи, які можна ставити в коло або розсувати для занять, полиці з сучасною дитячою літературою. Читальна зала додатково оснащена проєктором та висувним екраном для переглядів освітніх стрічок і презентацій. Також у цьому приміщенні встановлені дві ігрові консолі та зручні крісла-мішки — місця, які вже дуже полюбили юні відвідувачі.

ІГРОВА КІМНАТА
Поряд із дитячою читальною залою — кімната для малят, оснащена ігровими зонами та столиками для майстер-класів. Окремий плюс приміщення — ергономічність меблів. Тут є іграшки, розмальовки та забавки для найменших відвідувачів на час, поки батьки перебуватимуть в інших приміщеннях простору.

ПРИНТ-ЦЕНТР
Кімната, яка раніше була адміністративним приміщенням, перетворилася на куточок для роботи з електронними носіями інформації, оргтехнікою. Тепер тут можна поєднати процес читання або гри з підготовкою до уроків: роздрукувати на принтері реферат чи роздаткові матеріали для групових занять, відсканувати потрібні сторінки книги та попрацювати за комп’ютером.

АДМІНІСТРАЦІЯ
Кабінет для спеціалістів, які займаються адмініструванням простору, організацією подій та заходів для місцевих жителів та гостей району. Тут будуються неймовірні плани, освітні проєкти, обговорюється діяльність патріотичних організацій та цілої низки родзинок-цікавинок. До речі, уперше в регіоні у Smart Просторі запрацює осередок української національної скаутської організації «Пласт». У листопаді стартує марафон кінопоказів українських стрічок. Про всі заходи додатково можна знайти інформацію на Facebook сторінках Smart Foundation та Smart Простір.

НОВИЙ КОМП’ЮТЕРНИЙ КЛАС
Затишне приміщення, обладнане сучасними комп’ютерами з високошвидкісним підключенням до мережі інтернет та зручними, добре освітленими робочими місцями для комфортної роботи й навчання, виконання домашніх завдань та пошуку інформації. Юні відвідувачі вишиковуються в чергу, щоб потрапити до комп’ютерного класу. А поки чекають, беруть книжки з полиць і читають. Книжковий фонд у бібліотеці також оновили — зараз у ньому дуже багато бестселерів.

СУЧАСНИЙ ЛЕКТОРІЙ
Приміщення, оснащене найновішим технічним обладнанням з потужною акустичною системою, медіасистемою, якою можна керувати з планшета чи мобільного пристрою, надсучасною відеокамерою, що здатна передавати онлайн усі події з лекторію в мережу інтернет у найвищій якості, величезним вайтбордом, потужним проєктором з екраном та суфлером для виступів.

Сучасна конференційна зала може розмістити у комфортних умовах до 60 осіб. Добре освітлене приміщення із системою кондиціонування та оновлення повітря при зачинених вікнах, хорошою акустикою для комфортної роботи, проведення зустрічей, лекцій і виступів запрошених спікерів. У лекторії на стелі збережено старовинну ліпнину.
Оновлення та оснащення Smart Простору продовжують і після відкриття. Попри те, що наразі тривають карантинні обмеження, місцева громада вже почала використовувати його з користю і при цьому з дотриманням карантинних вимог. Наприклад, тут відбувся семінар за участю представників трейдингової компанії зернового ринку. Уже стартував освітній проєкт «Smart Всесвіт» — програма MBA для підлітків, у якій беруть участь школярі 8-11 класів зі всього Козельщинського краю. Крім того, найближчим часом у просторі стартує державна програма цифрової освіти «Дія», і він долучиться до Всеукраїнської мережі хабів. У листопаді розпочнеться марафон кінопоказів українських стрічок.

У просторі постійно проходять екскурсії для нових відвідувачів. Запрошуємо ознайомитися з новаціями, відчути переваги, знайти тут місце для власного культурного дозвілля та розпочати свій шлях до саморозвитку! Долучайтеся до нових можливостей!

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *