З минулого — у вічність

Саме таку назву має унікальна книга нашого місцевого історика і краєзнавця Григорія Сердюка, яка щойно побачила світ і презентація якої відбулася у Козельщині

Надзвичайно цінна своєю фундаментальністю робота — результат наполегливої праці автора протягом не одного десятиліття. Вона стала своєрідною енциклопедією Козельщинського краю, його історії, хроніки подій на його території, починаючи від найдавніших часів до сьогодення. Це перша спроба систематизувати усі наявні матеріали з краєзнавства, сконцентрувати їх в одному виданні.
Важко підібрати найточніший термін, який би визначив належність нової книги Григорія Сердюка до певної категорії видань. Її можна назвати, як уже було зазначено на початку, енциклопедією, бо книга дає відповіді на запитання як стосовно хронології подій, так і стосовно персоналій краю, а також його розвитку в розрізі сільських рад. Також книга — і довідник, бо тут можна знайти яку завгодно інформацію, що стосується Козельщинського району. А ще її можна — і треба! — використовувати як підручник для учнів і вчителів нашого краю: якщо хочемо знати, берегти й передавати нащадкам його історію.
Та особливо цінна і своєчасна книга тим, що вийшла з друку в останні дні існування Козельщинського району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці, — адже внаслідок реформи нині ми вже відносимося до Кременчуцького району.
Але сподіваємося, що ця енциклопедія Козельщинського краю не стане останньою крапкою в його історії, — нехай буде трикрапкою. А Григорію Дмитровичу побажаємо не зупинятися і видати ще не одне таке творіння. Адже історія краю продовжується, хоч і в іншій його іпостасі.
Насамкінець зазначимо, що книга Григорія Сердюка «З минулого — у вічність» видана накладом 500 примірників за кошти Благодійної організації Миколи Сушка Smart Foundation і надійде у бібліотеки та освітні заклади Козельщинського краю.

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *