До Католицького Різдва українці отримають підвищені виплати

В Україні від 1 грудня 2020 року зросте прожитковий мінімум, що передбачено державним бюджетом. Відповідно зростуть і прив’язані до нього виплати – зарплати (тарифні оклади), пенсії, аліменти та державні допомоги

Зокрема, від 1 грудня прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць зросте на 71 грн – від 2118 грн до 2189 грн. Для основних соціальних і демографічних груп населення новий прожитковий мінімум становитиме: на дітей віком до 6 років — 1921 грн, дітей віком від 6 до 18 років — 2395 грн, працездатних осіб — 2270 грн, осіб, які втратили працездатність, — 1769 грн.
Завдяки підвищенню прожиткового мінімуму трохи зростуть тарифні оклади бюджетників. Законодавством передбачено, що мінімальний тарифний оклад не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум для працездатної особи. Відповідно, згідно із законом «Про оплату праці», Кабмін не може встановлювати першу тарифну ставку нижчу за прожитковий мінімум. Нині її розмір становить 2225 грн. А від січня 2021 року, після грудневого підвищення, буде не менша за 2270 грн. Про це пише «Обозреватель». Ідеться про підвищення саме окладів. Зарплати бюджетників також складаються із надбавок за стаж, інтенсивність праці, премій тощо.
Розміри пенсій та державних допомог також прив’язані до прожиткового мінімуму. Тож від 1 грудня відбудеться їхній автоматичний перерахунок. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зросте на 57 грн — від нинішніх 1712 грн до 1769 грн.
У Пенсійному фонді України зазначили, що будуть збільшені такі виплати:

 • мінімальні розміри пенсії за віком (за наявності страхового стажу 20 років у жінок, 25 років у чоловіків – для пенсій, призначених до 01.10.2011, та 30 років у жінок, 35 років у чоловіків – для пенсій, призначених після 01.10.2011);
 • мінімальні розміри пенсій з інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника;
 • мінімальні розміри пенсійних виплат шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, людям з інвалідністю, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • розміри надбавок та підвищень, які залежать від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність:
 • пенсії за особливі заслуги згідно із законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
 • підвищення, передбачені законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
 • щомісячна державна адресна допомога людям з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків ЧАЕС та на догляд інвалідам війни та учасникам бойових дій.
  У Пенсійному фонді також додали, що виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2189 грн, буде проведений перерахунок надбавок особам, які мають статуси: «Почесний донор СРСР» та «Почесний донор України». Розмір надбавки зросте від 202,70 грн (2027 х 10%) до 218,90 грн (2189 х 10%).
  Розмір максимальної пенсії зросте на 570 грн – від 17120 грн до 17690 грн.
  «У результаті збільшення прожиткового мінімуму перерахунок проводиться автоматично та не потребує особистого звернення», — зазначили у Пенсійному фонді.

Перший зимовий місяць подарує українцям додатковий вихідний, а все завдяки католицькому Різдву, яке християни західного обряду святкують 25 грудня. У 2020 році свято припадає на п’ятницю — цей день, відповідно, буде вихідним. Таким чином, на українців чекатиме три вихідні дні поспіль — 25, 26 і 27 грудня. Загалом же у грудні 2020 року буде 4 суботи та 4 неділі, 22 робочих і 9 офіційних вихідних та святкових днів.
Календар свят:
1, Вт — День працівників прокуратури;
3, Чт — Міжнародний день людей з інвалідністю;
5, Сб — День працівників статистики;
6, Нд — День Збройних Сил України;
7, Пн — День місцевого самоврядування;
12, Сб — День Сухопутних військ України;
13, Нд — День благодійництва;
14, Пн — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
15, Вт — День працівників суду;
17, Чт — День працівника державної виконавчої служби;
19, Сб — День адвокатури;
22, Вт — День енергетика;
24, Чт — День працівників архівних установ;
25, Пт — Різдво Христове.

Джерела:
buh.ligazakon.net, tsn.ua,
zakon.rada.gov.ua

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *