Реорганізація — сільським радам. Землю — у власність громади. Автостанція — під питанням

Минулого тижня відбулася друга позачергова сесія Козельщинської селищної ради восьмого скликання, яка фактично поклала початок формуванню у новому складі Козельщинської територіальної громади

Але спочатку депутати затвердили Регламент роботи Козельщинської селищної ради (саме на попередній сесії вирішили внести зміни до проєкту і розглянути Регламент на наступному засіданні) та положення про її постійні комісії. Тут не обійшлося без дискусії — депутати Світлана Білан і Юрій Марченко вимагали зафіксувати у регламенті норми, які б давали більше гласності діяльності селищної ради і дозволяли депутатам детально знайомитися з проєктами сесійних рішень не менш як за п’ять днів до засідання сесії. Але більшість депутатів їхні пропозиції не підтримала.
Далі приступили безпосередньо до узаконення початку процесу реорганізації сільських рад, які увійшли до Козельщинської територіальної громади, і передачі їхнього майна, земель та іншої власності селищній раді. Сесія прийняла рішення стосовно реорганізації п’ятьох сільських рад, і відтепер до нашої громади приєдналися Бреусівська, Високовакулівська, Мальцівська, Оленівська та Солоницька сільські ради, які стають відповідними старостинськими округами.
Принагідно уточню, що відтепер уже не буде такого поняття, як об’єднана територіальна громада (ОТГ): процес об’єднання громад уже завершився, як добровільного, так і примусового. Тож зараз правомочним є термін «територіальна громада». До речі, саме цей нюанс депутати врахували у рішенні про затвердження змін до Статуту Козельщинської громади.
Сесія внесла зміни до штатного розпису виконавчих органів Козельщинської селищної ради — адже у зв’язку з реорганізацією названих вище сільських рад їхні штатні одиниці потрібно включити вже до селищної ради. Тут знову виникли запитання стосовно оптимальної кількості працівників у структурних підрозділах селищної ради. Депутат Юрій Марченко навіть озвучив свій усний депутатський запит щодо штатного розпису та посадових окладів.
Без заперечень було прийнято рішення про створення фінансово-бюджетного відділу, як того вимагає від громад чинне законодавство; а також про внесення змін до показників бюджету (потрібно було перекинути кошти з одного коду бюджетної класифікації на інший, щоб закрити більш нагальні потреби у бюджетній сфері).
Рішення стосовно передостаннього питання порядку денного має велике значення для подальшого життя громади, бо його владнання забезпечить вагомі надходження до місцевого бюджету. Депутати вирішили ініціювати передачу земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, орієнтовною загальною площею 3262,1712 га земель сільськогосподарського призначення державної форми власності у комунальну власність Козельщинської територіальної громади. Йдеться про понад 300 земельних ділянок на територіях тепер уже колишніх Бреусівської, Високовакулівської, Оленівської, Солоницької та Мальцівської сільських рад, а також 22 ділянки, пропущені з минулої передачі.
Принагідно депутат обласної ради Сергій Сушко, який брав участь у роботі сесії, підняв тему сумнозвісного 300-гектарного поля колишньої Новогалещинської біофабрики, за яке свого часу судилася райдерж-адміністрація, — щоб ця земля перейшла до комунальної власності і приносила дохід у місцевий бюджет. Питання досі лишається відкритим, а земельна ділянка заростає бур’яном. Тож депутати вирішили знову порушити цю проблему і направити відповідне звернення до Полтавської обласної ради, облдержадміністрації, Головного управління Держгеркадастру в Полтавській області.
Насамкінець депутат селищної ради Андрій Риженко озвучив іще одну болючу для Козельщинської громади проблему — відсутність автостанції у селищі, яку закрили з початком першого карантину, а згодом і приміщення продали одному з місцевих фермерів. Знову розпалилася дискусія, у якій пропонувалися варіанти відновлення роботи автостанції, аж до спорудження такого собі павільйону на кшталт залу очікування, де б пасажири могли чекати на автобуси в негоду. Але зрештою найреальнішим виявилося поки що використовувати для цього зал очікування залізничної станції, розташований поряд із колишнім приміщенням автостанції. А далі ситуація покаже.
Окрім усього почутого й побаченого, нинішнє засідання підтвердило мою думку про те, що у депутатському корпусі чітко окреслилися «конституційна більшість» і опозиція. До сесії надійшли заяви про створення у селищній раді депутатських груп «Довіра» у складі Юрія Марченка, Тетяни Андрейко та Анатолія Барабаша та «Рідне місто» у складі Віктора Мокієнка, Олександра Біленка, Андрія Риженка та Олександра Гарця.
Можна сказати, що організаційні крапки над «і» розставлені, тож черга — за конструктивною роботою депутатів. А чи вона дійсно буде такою — судіть із наших відеозаписів сесійних засідань.

ДОКИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР

Я таки мала рацію, сподіваючись на подальшу конструктивну роботу депутатського корпусу Козельщинської селищної ради. Коли готувався до виходу цей номер газети, відбулася ще одна позачергова сесія цього скликання, третя: потрібно було терміново порушити клопотання про передачу низки бюджетних установ зі спільної власності територіальних громад сіл і селищ Козельщинського (а тепер уже Кременчуцького) району у комунальну власність Козельщинської селищної ради.
Мова йшла, зокрема, про заклади освіти колишніх сільських рад, які приєдналися до нашої громади, а також фактично про всю медичну галузь нашого краю: Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги та Козельщинську центральну районну лікарню з усіма об’єктами їхньої інфраструктури.
Озвучені питання не викликали ніяких суперечок, і сесію провели у рекордні двадцять хвилин. Як це було — ви зможете подивитися на нашому каналі на YouTube.

А ще цікавіші записи я зробила під час засідання постійних комісій селищної ради, де обговорювали деталі бюджету нашої громади на наступний рік. Тож не перемикайтеся, слідкуйте за новинами і підписуйтеся на наш канал, передплачуйте газету, залишайтеся з «Козельщинськими вістями» — і завжди будете в курсі життя Козельщинського краю та його мешканців.

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *