Photovoltaic

Чому так і не встановили сонячні батареї на сільському Будинку культури у Високій Вакулівці?

«Добрий день! Не чули, куди гроші ділися, які прийшли на вакулівський клуб, — 700 000 грн? Виграли тендер на розміщення сонячних панелей на Будинку культури села Високої Вакулівки, а освоїти їх не дала районна рада, «вибити» не змогли. Кажуть, хтось із козельщинських можновладців поклав ці гроші собі на депозит», — написав на нашу сторінку у Фейсбук учасник групи «Козельщинські вісті» соцмережі Віктор Комендатенко.

Редакція спробувала з’ясувати, що це за проєкт і яка його доля.

Для початку — про сам конкурс. У 2010 році на Полтавщині започатковано обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад – Полтавська обласна рада однією із перших в Україні запровадила подібну ініціативу. Конкурс реально давав змогу залучити додаткові кошти і реалізувати важливі інфраструктурні проєкти.
У 2019 році такий конкурс був оголошений 28 лютого відповідним розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації.
Основними напрямами, за якими розроблялися проєкти у 2019 році, було визначено:

 • впровадження інформаційно-комунікаційних та інших сучасних технологій муніципального менеджменту;
 • створення безпечного та комфортного середовища (протидія загрозам природного та техногенного походження, екологічним, криміногенним, інформаційним та іншим загрозам);
 • покращення системи надання адміністративних та муніципальних послуг;
 • упровадження енергоефективних технологій на об’єктах соціально-гуманітарної сфери (зокрема використання відновлювальних джерел енергії та енергоефективного обладнання);
 • поліпшення екологічної інфраструктури (якісне питне водопостачання, ефективне поводження з відходами, природно-заповідний фонд);
 • підвищення туристичного потенціалу, збереження об’єктів культурної спадщини.
  Проєкти-переможці мали отримати з обласного бюджету кошти; зокрема, конкурсантам — сільським, селищним радам планувалося виділити не більше 300 тис. грн. Але при цьому вони повинні чітко дотриматися зазначених у Положенні про конкурс умов. Ось основні з них.
  Видатки обласного бюджету складають до 50% від загальної вартості проєкту. Обов’язковою умовою є співфінансування проектів-переможців конкурсу з бюджетів органів місцевого самоврядування та партнерських організацій відповідно до поданого пакету документів до проєкту.
  Крім того, обов’язковою є участь у числі партнерських організацій інститутів громадянського суспільства (громадської організації, асоціації, благодійної організації, професійної спілки, творчої спілки, організації роботодавців, іншого непідприємницького товариства чи установи, легалізованої відповідно до законодавства України).
  Фінансова участь партнерських організацій у співфінансуванні проєкту повинна складати 5% (або більше) від вартості проєкту.
  Кошти обласного бюджету виділяються одночасно або після виділення коштів бюджетів органів місцевого самоврядування та партнерських організацій відповідно до проєкту.
  Відповідні обсяги співфінансування з обласного бюджету та бюджетів органів місцевого самоврядування передбачаються на наступний рік після конкурсного.

Високовакулівська сільська рада подала на обласний конкурс — і виграла — проєкт із модернізації опалення Будинку культури, а саме: застосування сучасних енергозберігаючих технологій опалення клубу зі встановленням автономної сонячної електростанції та зовнішнього дизайну для повноцінного функціонування Будинку культури. На реалізацію проєкту мали інвестувати 560 тисяч гривень, із яких за рахунок коштів обласного бюджету — 255 тис. грн, співфінансування з місцевого бюджету – 255 тис. грн, партнерів — 50 тис. грн (ТОВ «Агрофірма «Добробут», громадська організація «Спілка жінок Полтавщини»).
Високовакулівська сільська рада мала б отримати з обласного бюджету виграні кошти у 2020 році. Але! — тільки після того, як сама профінансує проєкт зі свого бюджету. А цього не сталося. Чому?

Світлана Лавренко, Високовакулівський сільський голова (до грудня 2020 року), відтепер — староста:
— Ми не розрахували свої сили. На той період, коли треба було профінансувати свою частку у проєкті з сільського бюджету, ми не виконали його. Власних коштів не було, тож проєкт і не реалізували.

Алла Сокологорська, начальник фінансового відділу Козельщинської райдержадміністрації:
— Сесія Полтавської обласної ради в кінці 2019 року виділила Високій Вакулівці передбачену на 2020 рік частину коштів для проєкту. Але область не зможе їх профінансувати, бо немає співфінансування з місцевого бюджету. Тож до цієї сільської ради велике запитання: для чого вони зважилися на такий конкурс, а кошти у своєму бюджеті не передбачили?.. Протягом усього цього періоду не виконувався сільський бюджет. Та й «Добробут» перерахував їм свою частку лише у кінці жовтня. Тож обласні гроші взагалі у район не прийшли, та й не могли прийти.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *