SONY DSC

Жителі Козельщинської та Новогалещинської територіальних громад протестують проти непосильних тарифів

15 січня у Підгорівці, що у Козельщинській територіальній громаді Кременчуцького району, зібралися жителі сіл, розташованих понад автошляхом міжнародного значення М-22 Полтава — Олександрія, щоб узяти участь у всеукраїнській акції протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги.

На акцію зібралося кількадесят селян, які протягом години з гаслами рухалися пішохідним переходом, перекривши трасу. Ось що сказала активістка, мешканка Новогалещинської територіальної громади Оксана Бороздун:

SONY DSC

— Сьогодні ми, жителі Новогалещинської громади, організували мирну акцію проти тарифного генодиду над українським народом. Ніхто не збирається тут на добу, дві, три робити затори.  Ми приєдналися до всеукраїнської акції протестів, щоб нас почули, щоб бачили, що й села піднімаються, що ми не збираємося мовчати. Особливо тут, на Полтавщині, де є свій газ, а з нами вчиняють ось так, як нині.

SONY DSC

На місце події прибули Козельщинський селищний голова Олександр Троцький та його перший заступник Анатолій Срібний. Олександр Троцький так прокоментував те, що відбувається на автошляху:

SONY DSC

— Людям нікуди діватися, з нас знущаються. І те, що сьогодні відбувається, призведе до знищення всього українського народу. Адже, скажімо, пенсіонер при таких розцінках спроможний тільки заплатити за газ і місяць пити воду. І плюс до того, відбудеться повний занепад усіх громад України. Бо ми не зможемо платити за дитячі садки, за школи, заклади медицини по десять гривень і більше за куб газу. Це буде просто нереально. Нас знищують.

SONY DSC

Якщо не дасть ефект це, то буде щось інше. Я впевнений, що чаша терпіння повна і точка кипіння назріла. І якщо тут буде багато поліції і почнеться протистояння, то це виллється у наслідки 2013-2014 років.

SONY DSC

Тут же перебували і працівники поліції. Тимчасовий виконувач обов’язків начальника Козельщинського відділення Микола Терещенко пояснив:

— Під час цієї акції працівники поліції забезпечують дотримання публічного порядку з метою недопущення різного роду правопорушень. Нікого не затримуємо, ні в якому разі. Забезпечувати громадський порядок — наша робота.

Зазначимо, що за кількасот метрів від місця події, біля повороту на Козельщину, стояв наряд дорожно-патрульної служби. Поліціянти спрямовували транспортний потік, що рухався з напрямку Полтави, у бік Козельщини та Василівки, щоб автомобілі могли об’їхати місце перекриття траси обхідними шляхами. Та деякі фури заїхали у відкрите поле і невідомо, чи вдалося їм виїхати звідти. А основний потік машин рушив на Козельщину, тож через кілька хвилин перехрестя вулиць Дружби та Остроградського заполонили великовагові автомобілі.

У той же час, стало відомо, що на позачерговій сесії Полтавської обласної ради було заслухано керівників «Кременчукгазу», «Полтавагазу», «Гадячгазу» та «Лубнигазу» щодо економічного обґрунтування ціни на газ та тарифів на його транспортування. І найбільше питань було до «Полтавагазу» та «Лубнигазу», який увійшов у трійку найдорожчих в Україні з газопостачання. Такий «холодний душ» їм давно треба було влаштувати, бо не можна отримувати надприбутки, забираючи останнє у людей. Тепер під тиском громадськості та депутатів вони пообіцяли знизити тарифи, — повідомляє депутат обласної ради Сергій Сушко на своїй сторінці у соцмережах.

Тож продовжуємо відстежувати хід подій і напрямок, у якому рухатимуться тарифи.

Відеосюжет з Підгорівки дивіться незабаром на нашому каналі на YouTube.

Надія Литвин, Юрій Операйло (фото)

Please follow and like us:

1 thought on “Жителі Козельщинської та Новогалещинської територіальних громад протестують проти непосильних тарифів

  1. Народному терпінню підійшов кінець. Люди доведені до відчаю, мало того що люди зараз дуже хворіють, про ліки їм приходиться забувати, бо стоїть питання залишити собі на хліб та на якусь крупинки. Зараз люди мруть як мухи, а головне до цього нема ніякого діла. Лікарні від хворих відмовляються, бо безплатно ніхто лікувати не буде. До чого довели народ. Та хіба раніше ми так жили? Було нелегко, але могли зобі навіть на чорний день відкласти, а зараз що? До чого обнахабніли олігархи, адже їх нічого крім грошей не цікавить. Живуть в жиру купаються, а народ отак страждає. Господи! Почуй нещасних людей, допоможи! Нехай кожен отримає те, чого заслуговує! Благаю Матаеку Божу! Зазтупись за нещасних!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *