Ігор Літвінов, генеральний директор ТОВ «АФ «Добробут»: «Будь-які виклики можна подолати, тільки об’єднавши зусилля — громад, бізнесу, кожної небайдужої людини»

Час летить дуже швидко. Ніби нещодавно аграрії зібрали урожаї, а вже активно готуються до нового сезону. Втім, аграрний сезон ніколи не завершується.
Тож зима — не синонім відпочинку. Саме взимку підбиваються підсумки, визначаються завдання і перспективи на поточний рік, переконаний генеральний директор ТОВ «Агрофірма «Добробут»» Ігор Літвінов

— Ігоре Олександровичу, чим запам’ятався минулий аграрний рік?
— 2020 рік приніс усім нам багато подій і досягнень. Водночас він став серйозним викликом. Але ми вдячні за всі випробування, які послав нам минулий рік. Адже вони згуртовують команду та роблять нас сильнішими. Нас зробила сильнішими прохолодна весна — мусили сіяти культуру у недостатньо прогрітий ґрунт, а потім коригувати технологію вирощування. Нас зробив сильнішим дефіцит вологи, коли вона була життєво необхідна для рослин. Працювали, робили висновки, пристосовувалися до нових реалій і рухалися уперед.
Ми маємо врожай, завдяки якому впевнено можемо почуватися на ринку. А позиції солодкого стратегічного продукту Астарти утримують лідерство на ринку.
— Чи вдалося оновити технічний парк господарства?
— Так, цього року у рамках спільної з John Deere програми з оновлення техніки агрофірма «Добробут» отримала нові трактори. Це не просто трактори, а інтелектуальна техніка. Вона оснащена навігаційними і телеметричними системами, завдання яких — збирати інформацію і допомагати її опрацьовувати. Тобто процеси, які раніше вимагали залучення більшого ресурсу, зараз виконуються автоматичними пристроями. У 2021 році реалізація цієї програми продовжуватиметься.
— Астарта — відомий приклад соціально відповідального бізнесу в Україні. Чи не вплинула пандемія на це?
— Пандемія і боротьба з COVID-19, звичайно, внесли значні корективи у наше життя. Та ми не припинили жодного соціального проєкту, спрямованого на забезпечення гідного існування об’єктів соціальної сфери громад, підвищення благоустрою та інфраструктури на сільських територіях.
Ми виплатили всю орендну плату і сплатили податки. Загалом за минулий рік до бюджетів усіх рівнів було сплачено 79 031 904,91 грн, у тому числі ПДФО — 33 385 777,83 грн, ЄСВ — 16 687 547,56 грн, ПДВ — 7 830 440,00 грн.
Астарта була однією з перших компаній, що почали активно допомагати сільській медицині. Ще на початку березня Віктор Іванчик, генеральний директор Астарти, ініціював підтримку медичних закладів на територіях присутності агропромхолдингу. Загальна сума вкладених Астартою у медицину коштів становить 25,5 млн грн.
За 2020 рік тільки агрофірма «Добробут» допомогла 15 районним лікарням Полтавщини різними медичними засобами та медичним обладнанням на суму близько 9 млн. грн. Найцінніше — це, звичайно, монітори пацієнта, дефібрилятори, апарати штучної вентиляції легень. Ми повністю задовольнили потреби центральних районних лікарень, ФАПів, станції екстреної медичної допомоги. Розуміємо, що несемо соціальну відповідальність перед своїми пайовиками, перед людьми, які трудяться в Астарті, перед усіма мешканцями Полтавщини. І, до речі, ініціатива йшла саме від Астарти. Ми не чекали звернень від лікарень — завжди намагаємося бути на крок попереду.

Ігор Літвінов з переможцями проєкту «Моє майбутнє в агро»

— У яких районах, окрім Козельщинського, здійснює свою виробничу діяльність агрофірма «Добробут»?
— «Добробут» охоплював п’ять районів (нині їх буде менше через децентралізацію): обробляємо близько 30 тис. га у Козельщинському, Кобеляцькому, Новосан-жарському, Решетилівському та Полтавському районах. Для кращої координації дій агрофірма має три виробничі осередки у селах Бреусівці, Хорішках і Красному.
Злагодженій роботі відчутно допомагає й упровадження новітніх технологій, які є власними розробками Астарти. Сучасні ІТ-рішення використовуються для управління земельним банком та ефективної роботи агрономів. Це робить процес координації усіх підрозділів досить успішним.

На молочно-товарній фермі у Бреусівці

— Крім рослинництва, в агрофірмі ще працює молочно-товарна ферма у Бреусівці…
— Так, і ми пишаємося дійсно професійною командою тваринників. Її унікальність у тому, що кістяк команди працює майже з самого початку заснування ферми.
Завдяки успішному впровадженню європейських технологій годівлі та відтворення поголів’я маємо надої, які сьогодні складають 9600 кг на дійну корову. І, до речі, молоко тільки екстра ґатунку! Це один з найкращих результатів на рівні України і перше місце в Астарті. Приплід телят від корів і нетелів на останню декаду року склав 463 голови. 74% складає вихід телят на 100 корів. Загалом поголів’я МТФ має близько 800 голів.
— Що, на Вашу думку, є запорукою успіху у новому році?
— Вважаю, що будь-які виклики можна подолати, тільки об’єднавши зусилля — громад, бізнесу, кожної небайдужої людини. Тож дякую всім нашим пайовикам за розуміння, громадам — за конструктивну співпрацю. У 2021 році бажаю, передусім, єдності в усьому, достатку і добра. Здоров’я вам і вашим сім’ям!

Розмову вела
Наталія РОМАНЧЕНКО

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *