Піддався емоціям? Станеш пішаком у чужій грі

На засніженій трасі в Японії 134 авто утворили ланцюгову аварію, постраждали десятки людей. В Італії «прокинувся» один із найактивніших вулканів світу­ — Етна. В Австрії згорів музей мотоциклів із понад 230 байків. У США чоловік украв машину, не побачивши дитину на задньому сидінні, а потім повернувся, щоб насварити власницю-матір за те, що залишила свою дитину без нагляду. Нагороду «Дизайн року» отримали яскраво-рожеві гойдалки, що дозволяють людям кататися один з одним по різних сторонах кордону США і Мексики

Січень, незважаючи на локдауни та свята, видався багатим на події як для світу, так і для нашого краю. Найперше — це приєднання Козельщинського району до Кременчуцького. Таке вже колись було, адже історія рухається по спіралі, тож побачимо, до чого призведе цей її оберт і як воно — жити не у центрі району, а на його околиці. Утім, тепер уже маємо свою громаду у повному складі — до Козельщинської ТГ приєдналися решта (точніше, шість) сільських рад колишнього району.
Ще одне випробування для всіх нас — грудневі платіжки за газ і його транспортування. Тема «газових» протестів достатньо нашуміла у всіх засобах масової інформації. Навіть на території нашої громади, у Підгорівці, сільські активісти організували акцію протесту і перекрили автотрасу Полтава — Олександрія. Принагідно прошу вибачення за наш недостатньо відкорегований відеосюжет з місця події: заради оперативності довелося пожертвувати якістю, бо наші технічні можливості вкрай обмежені.
Не буду давати оцінку самій акції чи її значенню. Хоча відчай людей, що спонукав до таких дій, цілком зрозумілий. Роздуми у зв’язку з цим — на іншу тему: як опиратися маніпуляціям. За допомогою газової теми нами просто маніпулюють. Адже коли зіставити вигоди і втрати маніпулятора та його об’єкта, чітко побачимо таке. По-перше, нас спонукали до протестів, і ми піддалися. По-друге, подивіться, хто отримав вигоду від акцій. Пересічні громадяни? Аж ніяк. Водії на перекритій трасі? Теж ні. Швидше за все, на цьому «набрали очки» певні політичні сили, ось і все. По-третє, спробуймо оцінити співвідношення ресурсних затрат на акції (у масштабах усієї країни) і результат від них. Затрати були значними: це і використані людські ресурси, і втрати від транспортного колапсу на автошляхах. А результат мізерний, бо реально справедливої ціни на природний газ і його транспортування нам ніхто не встановив і не встановить, — перегляньте останні урядові новини на цю тему.
Тож як не прикро це визнавати, але, повторюся, — нами відверто маніпулюють. Як не стати об’єктом маніпуляцій? Просто поставте собі наведені вище запитання. І додайте до них іще одне: чим обернуться мої дії для мене, моїх близьких, для громади та суспільства в цілому? Коли отримаєте чітку відповідь, тоді й зможете протидіяти маніпуляторам у конкретній ситуації.
Слідкуйте за нашими номерами і чекайте на оновлену колонку редактора, зустрінемося незабаром. Тепла вам у домівках і в душах. Залишаймося разом!

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *