Оплатимо «дешевий» газ й одразу, як бабак свисне, летимо у Грузію

У лютому ціни на газ для населення обмежать, проте це вже не вплине на вражаючі цифри у платіжках за січень, що їх люди отримають у лютому. Окрім того, українці очікують старт вакцинації від COVID-19. Випускники можуть розпочати реєструватися на основну сесію ЗНО.

Газовий бум

З 1 лютого ціну на газ для населення обмежать: вона не зможе перевищувати 6,99 грн за куб. Таке рішення уряд ухвалив у січні, коли у низці регіонів пройшли акції протесту, а президент попросив урядовців знизити ціну. В уряді й досі наполягають, що обмеження ціни тимчасове — «не довше, ніж до 31 березня», і не означає скасування ринку газу для населення, який запрацював із серпня 2020 року.
У лютому також обмежать тариф на доставку або розподіл газу. Верхня межа — 1,79 грн за куб. Не бажаючи втрачати ані копійки, АТ «Полтавагаз» оприлюднив цю ціну на лютий для своїх споживачів — 1,79 грн без ПДВ, тобто 2,136 грн за 1 м3 з ПДВ
«Полтавагаз збут» також назвав ціну за газ для населення за лютий — 6 999 грн за 1000 м3 (також, як бачимо, верхня межа).
Утім, платіжки, які люди отримають у лютому, будуть на основі січневої, вищої, ціни. За січень ціна за газ для козельщан становить 8910 грн за 1000 м3.
Проте уряд пообіцяв одне послаблення.
«Штрафи чи пеня за невчасно сплачені газ, тепло за січень застосовуватися не будуть», — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
29 січня 2021 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт, згідно з яким з державного бюджету виділять 1,4 млрд грн на компенсації тим українцям, які використовують електрику для опалення.

Старт реєстрації на ЗНО

Від початку лютого і до 5 березня 2021 р. українці зможуть зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання. Перший тест абітурієнти складатимуть з хімії у травні, останній – із географії в червні. У МОН нагадали, що участь у основній сесії ЗНО безкоштовна і кожен може скласти тести не більш як із 5 предметів.Графік проведення основної сесії ЗНО-2021:
21 травня – хімія,
24 травня – іспанська, німецька, французька мови,
25 травня – англійська мова,
28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
1 червня – українська мова, українська мова і література,
4 червня – історія України,
7 червня – фізика,
10 червня – біологія,
15 червня – географія.

Початок вакцинації від коронавірусу

В Україні схвалили план вакцинації від COVID-19 на 2021 рік. Точної дати початку вакцинації наразі немає, але головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначав, що стартувати цей процес може 15 лютого. Приблизно тоді Україна має отримати перші дози вакцини. За словами Ляшка, вакцинація у лютому не розпочнеться лише у випадку форс-мажорних обставин.Згідно з Календарним планом вакцинації населення у 2021 році, першими у черзі на щеплення є медики стаціонарів COVID-19 та військові у зоні ООС. Усього за лютий-квітень безкоштовно вакцину повинні отримати 367 тисяч українців.
У лютому в рамках ініціативи COVAX Україна отримає 117 тис. доз вакцини від Pfizer/BioNTech. Їх розподілять між працівниками лікарень, в яких надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Пізніше, як стверджує Віктор Ляшко, Україна зможе також отримати від 2,2 до 3,7 мільйона доз препарату AstraZeneca/Oxford.
Крім того, МОЗ очікує на 700 тисяч доз вакцин від китайської компанії Sinovac – станом на січень 2021 року Україна підписала угоду лише з цим постачальником. Усього йдеться про 5 мільйонів доз препарату, однак отримаємо ми їх лише у випадку, якщо ефективність вакцини становитиме понад 70%.
Ляшко уточнив, що під час першої хвилі не будуть вакцинувати українців, які вже перехворіли на коронавірус. Запис про вакцинацію від COVID-19 будуть робити в електронній системі охорони здоров’я.

Адаптивний карантин

Протягом усього місяця в Україні триватиме адаптивний карантин, який формально завершується 28 лютого. Проте, ймовірно, його знову продовжать і знову на кілька місяців — уже вшосте.Відповідно до норм адаптивного карантину, у разі спалаху інфекції в окремих регіонах обмеження посилюватимуть лише там, а не по всій Україні. Тим часом уся країна перебуватиме у так званій помаранчевій зоні карантину з такими правилами: заборона роботи розважальних закладів і ресторанів у нічний час; заборона проведення масових заходів за участю понад 20 осіб; заборона відвідування музеїв (коли у залі більше однієї особи на 1 кв. м); дозвіл роботи ресторанів, кафе, кінотеатрів і театрів із наповнюваністю залів менше 50%; дозвіл перевезень у громадському транспорті в разі заповненості менше 50% місць для сидіння; заборона планових госпіталізацій у лікарнях.

Укрпошта оновлюється

З першого дня лютого Укрпошта переходить на використання попередніх митних даних в електронному вигляді. Це означає, що Укрпошта приєднується до світових поштових операторів, які використовують попередні митні дані у е-вигляді.
Тепер клієнти пошти повинні оформлювати митні декларації онлайн в особистому кабінеті користувача, мобільному додатку або системі АРІ.
Ці вимоги стосуються оформлення митних декларацій на міжнародні відправлення з товарними вкладеннями, що відправляються у рекомендованих бандеролях, посилках, рекомендованих дрібних пакетах, мішках «М», а також міжнародних поштових відправленнях з оголошеною цінністю.
Користувачі, які прийдуть до відділення з паперовими деклараціями, зможуть скористатися додатковою послугою з передруковування даних з таких декларацій. Її вартість додаватиметься до вартості тарифу відправлення.
Відправлення, на яких не буде електронної інформації, на сортуванні в Укрпошті та країнах-отримувачах, оброблятимуться у другу чергу. Ба більше – поштові оператори інших країн можуть навіть не приймати такі міжнародні відправлення.

Відновлення Мінагрополітики

У лютому розпочне роботу відновлене Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою скасовується рішення про реорганізацію Міністерства агрополітики шляхом приєднання до Мінекономіки.
Нагадаємо – у 2019 році уряд ухвалив рішення про реорганізацію Міністерства агрополітики, приєднавши його до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. А 17 грудня 2020 року Верховна Рада 242 голосами призначила голову Держгеокадастру Романа Лещенка міністром аграрної політики та продовольства.


Транспортний податок

В Україні у лютому з’явиться перелік моделей автівок, за які їхні власники будуть зобов’язані сплатити транспортний податок. Не можна вважати це повноцінним нововведенням, проте саме після опублікування такого списку, тобто у лютому, автовласники будуть змушені платити податок. Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України має опублікувати список моделей автомобілей, за які їхні власники будуть зобов’язані сплатити транспортний податок у розмірі 25 тисяч гривень. При цьому вартість авто оцінюється у Мінекономіки. Зараз в Україні всього 213 таких автомобілів.
Сплачувати податок доведеться за автомобілі, що відповідають таким вимогам:

  • вартість перевищує 375 мінімальних заробітних плат (2,2 млн грн);
  • вік автомобіля не перевищує 5 років.
    У разі несплати податку протягом 60 днів його сума зростатиме. А у разі відсутності оплати в перші 90 днів до суми податку додадуть 10%, а після цього терміну – 20%. Транспорт або інше майно зможуть заарештувати як «податкову заставу».

Грузія відновлює авіасполучення

У лютому Україна збирається відновити авіасполучення із Грузією, яка не стала продовжувати заборону на польоти, пов’язану із карантином. Грузія заборонила авіасполучення ще у березні 2020 року. З 1 лютого рейси до Тбілісі планує відновити МАУ, а з 4 лютого — SkyUp. Проте перед плануванням поїздки варто уточнити на сайті МЗС, які умови і додаткові документи потрібні українцям, щоб потрапити до Грузії.

Які норми та правила продовжать діяти

Звільнення ФОПів І групи від сплати єдиного податку. В Україні фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, тимчасово можуть не платити податків. На такий крок пішов український уряд ще кілька місяців тому через коронакризу — щоб не обтяжувати податками підприємців, котрі мають чимало збитків через пандемію. Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку І групи за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року звільнені від сплати єдиного податку. Тому у вказаний період ДПС не буде нараховувати ФОПам цієї групи єдиний внесок. Звільнення не буде застосовуватися, якщо підприємець порушуватиме умови застосування І групи.

Свята у лютому
Другий місяць 2021 року має декілька важливих дат і святкових днів:
2 лютого — День бабака

ДО РЕЧІ
Цьогоріч харківський Тимко Третій не побачив своєї тіні.
«Каже, весна вже наступає… Весна у нас буде ранньою, але це не значить, що за тиждень-два, треба трохи почекати, через шість тижнів буде тепло», – сказала наглядачка бабака Надія Токарська, яка дістала Тимка з його будиночка.
Водночас бабаку запропонували обрати найкращі рецепти боротьби з коронавірусом під час пандемії: перед Тимком III встановили різні речі, серед яких були порожня ємність з написом «Вакцина», часник, фрукти зі спортивними снарядами, космічний апарат з написом «На Марс» та іграшку у вигляді «Ждуна» з написом «Витримка».
«Зазначається, що тварина мала три спроби обрати. З першого разу Тимко побіг до фруктів, а потім двічі обрав фігурку «Ждуна», тобто «витримку», — йдеться у повідомленні.
За підрахунками кліматологів,  прогнози бабака збувались на 40 відсотків.

9 — Міжнародний день стоматолога
13 — Всесвітній День радіо
14 — День усіх закоханих
15 — День ушанування учасників бойових дій на території інших держав
20 — День Героїв Небесної Сотні
21 — Міжнародний день рідної мови

Джерела:
poltavagaz.com.ua,
unian.ua, ВВС News Україна, novyny.24tv.ua, zik.ua,
dilovamova.com, zakon.rada.gov.ua, Суспільне.Харків

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *