Відкрили місце пам’яті діячу Української революції

26 січня на фасаді Хорішківського ліцею відкрили меморіальну дошку Михайлу Остроградському — військовому діячеві, який народився 1870 року у селі Пашенівці тодішнього Кобеляцького повіту на Полтавщині

Меморіальну дошку відкрито з ініціативи Полтавського офісу Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

— Торік згідно з Постановою Верховної Ради «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році» 150-річчя з дня народження першого в новітній історії командувача українського флоту відзначалося на державному рівні, — коментує подію регіональний представник офісу Олег Пустовгар. — Це й стало поштовхом до створення на Полтавщині ще одного нового місця пам’яті, присвяченого діячам Української революції 1917-21 рр.

Меморіальна дошка несе важливу місію патріотичного виховання учнівської молоді, а ще, так би мовити, територіальну прив’язку, адже Михайло Михайлович Остроградський народився 21 грудня 1870 року у селі Пашенівці, яке нині входить до Хорішківського старостинського округу Козельщинської селищної ради. Тож логічно, що її встановили на фасаді Хорішківського ліцею. Відкриття меморіальної дошки уродженцю Козельщинського краю, борцю за незалежність у 20 столітті стало ще одним вагомим кроком з увічнення його пам’яті: нагадаю, що 35-ту окрему бригаду морської піхоти Військово-Морських сил назвали на честь військового діяча, контрадмірала Військово-морського флоту УНР і Української держави; торік за фінансової підтримки Українського культурного фонду — державної установи при Міністерстві культури України інтернет-видання «Новинарня» створило короткометражне документальне відео «Вірний завжди». Контрадмірал Михайло Остроградський: невідомий будівничий флоту незалежної України»; наприкінці 2020 року, теж з ініціативи Інституту нацпам’яті Козельщинська бібліотека імені Олеся Гончара провела просвітницький захід, який присвятили будівничому флоту незалежної України.

Сподіваюсь, нове місце пам’яті сприятиме ще й розвінчуванню побрехеньок російської пропаганди, яка, ігноруючи історичні наукові факти, вперто обґрунтовує розміщення у Криму російських військових окупаційних баз та Чорноморського флоту. А ще російські пропагандисти прагнуть втовкмачити тезу, про,начебто, ледь не споконвічну приналежність Криму до «руского міра». Меморіальна дошка нагадуватиме козельщанам очевидне: Крим — це Україна! Окупація Криму Росією є продовженням загарбницької політики Російської імперії, як і сто років тому. Нове місце пам’яті має нагадувати історичну правду і героїчну сторінку періоду Української революції 1917-21 рр., яку неможливо уявити без видатного уродженця Полтавщини Михайла Остроградського: у квітні 1918 року весь Чорноморський флот був проголошений флотом Української Народної Республіки і на його кораблях урочисто піднято українські національні синьо-жовті прапори, — підсумував Олег Пустовгар.

Фото прес-центру Козельщинської громади

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *