Чемпіон громади — Сергій Балабей

У Козельщині відбувся чемпіонат територіальної громади з настільного тенісу, шахів та шашок. Шахісти, змагаючись, шанували пам’ять великого прихильника цього виду спорту, козельщанина Андрія Петровича Ярешка. А організатором усіх цих змагань було фізкультурне спортивне товариство «Колос» Козельщинської громади

У настільному тенісі інтрига трималася до останньої хвилини. Хто ж стане чемпіоном громади — минулорічний переможець, молодий тенісист Сергій Балабей чи багаторазовий чемпіон Сергій Смерчинський? І ось фінал. Зіграно уже чотири партії. Суддя цього фіналу Яна Тристан зафіксувала нічию — 2:2. Але ще ж ціла партія. І саме в ній перемогу здобув Сергій Балабей.
Після завершення фіналу я запитав чемпіона, коли він захопився цим видом спорту.
— Десь у п’ятому класі, — відповів Сергій. — Коли вже навчався у вузі, то частіше грав у волейбол. Лише в останні кілька років почав серйозніше займатися настільним тенісом. Для цього придбав якісну тенісну ракетку (модель «батерфляй»). Я вдячний Сергію Івановичу як наставнику, спаринг-партнеру. Нині я разом із ним та іншими рейтинговими спортсменами тренуюся у Потоках і Кременчуці на базі спорткомплексу Сергія Казаряна.
Третю сходинку, як я припускав, міг посісти козельщанин Олександр Чечель або Микола Операйло. Та не так сталося, як гадалося. Бронзу здобув молодий вихованець дитячо-спортивної школи Владислав Іщенко.
Мене завжди цікавили складнощі успіху. У чому криється секрет? З цим запитанням звернувся до переможниці цих змагань Ярослави Скляревської.
— Перш за все, необхідно мати велику волю до перемоги. Окрім цього, звісно, достатньо високий рівень майстерності (над цим треба постійно працювати). Настільний теніс — це особливий вид спорту. У ньому, як на перший погляд, грають ракетками та кульками, а виграють… головою, тобто, розумом, кмітливістю, швидкою реакцією.
Нині Ярослава — студентка третього курсу аграрної академії. Та чи вона могла пропустити подібні змагання? Звичайно, ні. До того ж утричі приємніше стати чемпіонкою Козельщинської громади.
Другу та третю сходинку серед дівчат вибороли землячки Ярослави — Яна Дерев’янко і Яна Гордієнко.
Серед спостерігачів були й уболівальники, близькі, рідні спортсменів. Приємно було зустріти у спортзалі тренерів, Бориса Андронова з Кобеляк і Михайла Кацая з Хорішок.
Буває і таке: потрапили до нас на змагання вперше — і здобули перше та друге місця. Мова про змагання з шахів та їх учасників Віталія Постольніка та Сергія Палька із Новосанжарської громади. А третю сходинку посів наш земляк Олег Колісніченко. До речі, і четверте, і п’яте місця виявилися за нашими шахістами — Геннадієм Хорєвим та Миколою Сидоренком.
Цього дня відбувся також і сеанс одночасної гри з шахів. Георгій Горгола, що із селища Біликів, протестував кращу трійку учнів-шахістів. Молодим спортсменам не вдалося здолати майстра, проте набралися досвіду.
Не менш напруженою була гра у шашкістів. Тут перше місце виборов Анатолій Дяченко з Біликів. Анатолій Остапченко з Мар’янівки посів другу сходинку. А третє місце за Георгієм Горголою (Білики).
Серед учнів-шахістів лідирував десятикласник Козельщинського ліцею Антон Заплоцінський. Друга сходинка виявилася за Михайлом Корецьким, а третім став Дмитро Єременко з Мануйлівки.
А ось і фініш. Суддя Валерій Срібний оголосив результати, а голова фізкультурного спортивного товариства «Колос» Козельщинської громади Володимир Березовський привітав усіх учасників змагання та вручив нагороди переможцям.
З гарними, позитивними емоціями поверталися додому учасники. І кожен, певно, розмірковував над своїм. Чемпіон турніру Сергій Балабей уже складав плани на майбутнє. Зовсім скоро плануються нові змагання за участю кращих тенісистів не лише нашої Полтавської, а й сусідніх областей. Бронзовий призер Владислав Іщенко мріятиме, певно, про новий успіх. Зателефонував до мене й Анатолій Остапченко: «Ви ж як будете звітувати, то ж підкресліть: хоча у мене і друге місце, але я не зазнав жодної поразки!»
Того ж дня я мав розмову із Вірою Владиславівною, дружиною відомого у минулому шахіста, козельщанина Андрія Петровича Ярешка. Розповів їй про змагання, про вшанування пам’яті її чоловіка… Так воно і повинно бути: минуле залишається у наших серцях, а майбутнє уже створюється сьогодні.

Олександр СИНЯГІВСЬКИЙ,
член президії обласної
федерації настільного тенісу

Фото Яни Тристан

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *