Хто виписує е-направлення пацієнту на призначені лікуючим лікарем обстеження: сам лікуючий лікар чи лікар, із яким укладено декларацію?

Електронне направлення виписує той лікар, якому потрібні результати того чи іншого обстеження для оцінки стану здоров’я пацієнта. Це може бути лікар, який надає або первинну допомогу, а саме: сімейний лікар, терапевт, педіатр. Або лікар, який надає спеціалізовану допомогу, — гастроентеролог, онколог, невролог та інші.
Тобто лікар-спеціаліст теж може самостійно створювати е-направлення, і для цього пацієнтові не потрібно звертатися до лікаря ПМД, з яким укладено декларацію.
Технічна можливість самостійно створювати в електронній системі охорони здоров’я направлення є у будь-якого лікаря, зареєстрованого в електронній системі охорони здоров’я, незалежно від форми власності закладу чи спеціальності лікаря.
Таким чином, якщо лікуючий лікар під час консультації призначає пацієнтові певні обстеження, то він і має створити відповідне направлення.

За інформацією Національної служби здоров’я України

Please follow and like us:

1 thought on “Хто виписує е-направлення пацієнту на призначені лікуючим лікарем обстеження: сам лікуючий лікар чи лікар, із яким укладено декларацію?

  1. В Житомирській обл все навпаки. За направленням сімейного лікаря, пацієнт поїхав в обл лікарню на консультацію. Його оглядає спеціаліст і хоче ще дообстеження, і кажуть пацієнту, дзвоніть сімейному лікарю щоб написав направлення. То це як?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *