Що робити, якщо троянди погано перезимували?

Немає квітникаря, який би не зіткнувся з такою проблемою, як почорнілі пагони троянд після зими. Не варто поспішати і корчувати кущі, їм іще можна допомогти

Найчастіше рослини страждають тому, що:

 • були посаджені у невідповідному місці;
 • були оброблені від грибкових захворювань восени;
 • підмерзли або зіпріли через погане укриття.
  З неправильно посадженими кущами вже нічого не зробиш, квіти загинули за зиму, можливо, коренева система була підтоплена водою. А ось в інших випадках урятувати троянди можна.
  Важливо! Найчастіше чорніють ті кущі, на яких з осені залишилося листя. Дбайливий господар восени повинен повністю прибрати листя з пагонів троянд, інакше це призведе до грибкових захворювань. Навесні на старому листі накопичується зайва волога, а це — сприятливе середовище для розмноження бактерій і грибків.
  Отже, приберіть усе торішнє листя з кущів і навколо них.
  Обріжте усі сухі пагони або ділянки з морозобоїнами, тріщинами.
  Пагони, що почорніли, потрібно зрізати до здорового місця, захопивши 2-3 см живої тканини. Якщо пагони почорніли повністю, то зрізати потрібно до місця щеплення.
  Замазати усі зрізи садовим варом, садовою пастою або обробити зеленкою. Обприскати кущі фунгіцидами.
  Після усіх заходів кущі потрібно притінити, замульчувати пристовбурні кола і чекати пробудження сплячих бруньок.
  Відразу після видалення мертвих пагонів кущі обробляють стимулятором росту. Дуже добре для цих цілей підходить препарат «НВ-101». На одну рослину потрібно до 10 л розчину, у який додають 20 крапель препарату. Така суміш дає потужний поштовх і пробуджує сплячі бруньки, крім того, добре підтримує імунітет троянд.
  Якщо троянда надто постраждала, то потрібно близько 2-3 обробок, щоб вона почала відростати.
  У кожному конкретному випадку на розвиток троянд іде від двох тижнів до 5 місяців. Деякі екземпляри можуть пустити пагони тільки влітку. Тож не поспішайте корчувати кущ.
  Позбутися від борошнистої роси, що нерідко з’являється після зимівлі троянд, можна за допомогою кальцинованої соди. Для обробки кущів готують розчин 0,3%.
  Садівники рекомендують також підживлювати троянди біонастоєм власного приготування. Рецепт на 30 л води:
 • кропива, кульбаба — 2/3 від загального обсягу;
 • препарат «Сяйво-1» — 200 мл;
 • препарат «Сяйво-2» — 100 г;
 • попіл — 1 склянка;
 • цукор або варення, що забродило, — 1,5 склянки;
 • гранули кінського гною.
  Усі компоненти скласти у діжку, залити теплою водою, добре перемішати, накрити плівкою і поставити на сонячне місце. Настоювати 5-7 днів. Для поливу готувати робочий розчин з 1 л настою і 10 л води. Підживлювати троянди протягом місяця при кожному поливі. Для молодих кущів досить 2 л живильного розчину, для дорослих рослин — до 5 л.

Джерело: mamaclub.info

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *