Порушення правил дорожнього руху та пожежної безпеки тепер не всім по кишені: в Україні знову збільшили штрафи

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» №1231-IX, який Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 року. А 4 березня поточного року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки». Законотворці значно підвищили розміри штрафних санкцій за порушення правил дорожнього руху та вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки

Нові штрафи для водіїв, велосипедистів та пішоходів
Відповідно до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» мінімальний штраф підвищили до 510 гривень — його призначають за: непристебнутий ремінь, відсутність шолома у мотоцикліста, неосвітлений номерний знак, розмову телефоном за кермом без гарнітури, порушення правил проїзду перехресть, зупинок, правил обгону, проїзд на заборонний сигнал світлофора.
За перевищення швидкості у населених пунктах більш ніж на 50 км/год і втечу з місця ДТП — штраф до 3,4 тисячі гривень.
За ненадання переваги в русі авто швидкої допомоги, поліції або аварійної служби — штраф до 680 грн.
За створення аварійної ситуації каратимуть штрафом у 1445 грн, а за порушення, яке призвело до ДТП — 850 грн.
Водіння авто без посвідчення — штраф 425 грн. Відсутність прав на керування авто — 3,4 тисячі грн. Якщо людину раніше позбавили прав — штраф 20,4 тис грн.
У разі повторного порушення протягом року — штраф 40,8 тис. грн із позбавленням права керування транспортом на термін від 5 до 7 років і з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Якщо водій перебував у стані алкогольного сп’яніння — штраф у розмірі 17 тисяч грн із позбавленням водійських прав на рік.
За повторне порушення протягом року — 34 тисячі грн з позбавленням прав на три роки. Якщо водій порушить утретє — штраф 51 тис. грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація авто.
За ДТП у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, у результаті якого потерпілий отримав травми середньої тяжкості, каратимуть позбавленням волі на строк до трьох років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.
Якщо потерпілий отримав тяжке ушкодження — позбавлення волі на термін від 3 до 8 років (позбавлення прав від 5 до 8 років).
У разі смерті потерпілого — тюремний термін від 5 до 10 років (позбавлення прав від 5 до 10 років). Якщо жертв ДТП кілька — позбавлення волі від 7 до 12 років (позбавлення прав на термін від семи до десяти років).
Крім того, у законі прописано, що порушник, якого поліція зловить п’яним за кермом удруге за рік, може бути заарештований на місці.
Окрім іншого, закон про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху передбачає вилучення норми про накопичення штрафних балів, а також скасування умовного терміну і можливості взяти людину на поруки.
Також у законі зазначено, щоб суд був позбавлений можливості звільняти від відповідальності тих порушників, які попалися уперше і покаялися.
Відзначимо, що штрафи за нетверезе водіння можуть бути застосовані не тільки до водіїв авто, а й до тих, хто керує річковими, морськими або маломірними суднами.
У той же час зросли штрафи і за інші порушення:

  • від 10 неоподатковуваних мінімумів до 30 (510 грн) — за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні;
  • від 15 неоподатковуваних мінімумів до 40 (680 грн) — за повторне порушення.
    Пішоходам, які переходять дорогу в недозволеному місці, загрожує штраф у 255 грн. Якщо велосипедист порушив ПДР — штраф 340 грн. За ці ж порушення, вчинені в нетверезому стані, — 680 грн, за створення аварійної ситуації — 850 грн.
    Закон набрав чинності 17 березня.

Підпал трави тепер коштує понад три тисячі
Наразі згідно зі ст. 175 КУпАП порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки тягне за собою накладення на громадян штрафу у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 1 тис. 700 до 3 тис. 400 грн), а для посадових осіб — від двохсот
до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 3 тис. 400 до 5 тис. 100 грн).
Відповідно до статті 175-2 КУпАП здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки тягне за собою накладення штрафу у розмірі від ста п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 2 тис. 550 до 3 тис. 400 грн).
Крім цього, згаданий вище закон значно розширив повноваження державних інспекторів у сфері пожежної й техногенної безпеки. Відтепер указані інспектори наділені повноваженнями складати протоколи та розглядати справи про адміністративні правопорушення за статтями 77 та 77-1 КУпАП, що встановлюють відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності або її залишків.
Нагадуємо, що згідно зі ст. 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 1 тис. 530 грн до 4 тис. 590 грн) та на посадових осіб — від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн).
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн) та на посадових осіб — від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 10 тис. 710 грн до 30 тис. 600 грн).
Відповідно до ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 3 тис. 600 грн до 6 тис. 120 грн) і на посадових осіб — від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 15 тис. 300 грн до 21 тис. 420 грн).

Джерела:
Національна поліція України,
Головне управління ДСНС України
у Полтавській області

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *