Полтавщина матиме аеромедичну допомогу

Кабмін підтримав ініціативу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я щодо запуску системи аеромедичної евакуації та авіаційного транспортування анатомічних матеріалів/реципієнтів

У наданні екстреної медичної допомоги час є важливим. Період реагування на виліт гелікоптера становитиме від 5 до 30 хвилин, у залежності від обставин.
За словами очільника МВС Арсена Авакова, це буде новий рівень надання екстреної медичної допомоги, при якій людина отримає лікарську допомогу або буде доставлена в медзаклад. Також складовою програми є підтримка трансплантології, адже в цій галузі успіх залежить від швидкості доставлення людини чи органу до місця операції.
З 1 квітня пілотний проєкт запустять у Львівському регіоні, що включає 7 областей: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька області.
Полтавська область входить до Київського регіону, який планують підключити з 1 травня. Також до цього регіону входить Київська, Вінницька, Житомирська, Кіровоградська, Сумська, Чернігівська області та місто Київ.
Наразі до роботи готові дві вертолітні бази у Львові та Києві. Арсен Аваков каже, що вже на першому етапі 7 мільйонів українців зможуть отримати швидкий доступ до медичної допомоги у ситуаціях, які загрожують їх життю чи здоров’ю.
Відомо, що на першому етапі запровадження аеромедичної евакуації задіють гелікоптери Airbus H-145, які базуватимуться у Львові та Києві.


Альона Ягольник, zmist.pl.ua

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *