Вірусам — зась: весна почалась!

США, Австралія та частина країн Європи та Латинської Америки можуть повністю відмовитися від сигарет до 2050 року — кількість курців за минулі 20 років знизилася майже на три чверті. У Франції 15 волонтерів ізолювались у печері на 40 днів, відмовившись від годинників і телефонів заради вивчення наслідків ізоляції без відчуття часу. У Шотландії виставили на продаж острів за ціною однокімнатної квартири у Лондоні

Березень видався не менш примхливим, аніж лютий. Але все одно організм уже налаштований на весну, на пробудження життя у природі; а душа — бажає свята після тривалих карантинних заборон. Ми скучили за спілкуванням, за святковими заходами, і культпрацівники, користуючись послабленнями адаптивного карантину, з подвійним ентузіазмом готували концерти до 8 Березня практично у кожному населеному пункті Козельщинського краю.
Тож улюблене весняне свято вдалося на славу: душу відвели як аматори сцени, так і глядачі. А грандіозне березневе шоу Козельщинського селищного Будинку культури обговорюють і досі. У ході чергового такого обговорення я дізналася чимало курйозів. Як ось цей.
Один чоловік вирішив зробити жіночій частині своєї родини королівський подарунок до Міжнародного жіночого дня: вишкріб усі кревні заначки і придбав рідному жіноцтву досить недешеві квитки на концерт «95 кварталу». І в той час, коли козельщани та гості селища гаряче аплодували місцевим артистам у своєму клубі, наші героїні стійко переглядали програму зіркових гастролерів. Чому — стійко? Бо програма геть не сподобалася, а гроші ж заплачені чималі, тож треба добути до кінця… Мораль така: насолоду від мистецтва можна отримати й удома, причому в кількадесят разів дешевше.
Розважилися, наспілкувалися, відпочили? І… потрапили з «жовтої» карантинної зони до «помаранчевої». Саме сюди перейшла наша Полтавщина у результаті зростання захворюваності на коронавірус. Новий поділ 17 березня запровадило Міністерство охорони здоров’я. «Помаранчевий» — попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, а наступний за ним — «червоний» з усіма його обмеженнями. Тож не забуваймо про маски, соціальну дистанцію й уникання натовпів, якщо не хочемо, щоб нас знову закрили вдома, як це нині відбувається, наприклад, у Польщі й Чорногорії.
Як тут не згадати про актуальну в цьому аспекті принаду сільської місцевості: у саду чи на городі — найбезпечніша соціальна дистанція, повна непотрібність масок і чисте повітря! І весна дуже скоро покличе селянина саме туди. Тож бережіть сили, вони вам іще знадобляться. І, звісно ж, не забувайте, що помічницею й порадницею у будь-якій життєвій ситуації була і є рідна газета. Залишайтеся з нами попри всі віруси, негоди й негаразди!

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *