Без жартів: пологи й лікування по-новому, нові-старі тарифи та правила виходу на пенсію

Тарифи на електроенергію
Ціна на електроенергію, що діє з 1 січня 2021 року, залишається без змін — повідомляє ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ». Згідно з рішенням Кабінету Міністрів України населення і надалі розраховуватиметься за фіксованим тарифом 1,68 грн за 1 кВт∙год, незалежно від обсягу споживання.
Постанова КМУ № 238 від 24 березня 2021 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483» передбачає, що за такою ціною побутові споживачі розраховуватимуться за електроенергію до 1 травня.
Протягом цього періоду продовжують застосовувати і тарифні коефіцієнти для багатозонних (двозонних та тризонних) приладів обліку.

Ціни на газ
Із 1 квітня 2021 року ціна на газ для побутових споживачів ТОВ «Полтавагаз збут» складає 6,99 грн за 1 м3, написав постачальник на своєму сайті. Як ми уже повідомляли, побутові споживачі газу ТОВ «Полтавагаз збут» з березня 2021 року отримували природний газ від ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України як «постачальника останньої надії» (ПОН), за встановленою урядом на березень граничною ціною — 6,99 грн за  1 м3. Йому ж, відповідно, здійснюватимуть і оплату. Та уже з 1 квітня 2021 року ТОВ «Полтавагаз збут» відновило постачання природного газу своїм споживачам.
Компанія «Нафтогаз України» також збереже тариф на газ для побутових клієнтів у квітні на поточному рівні. Про це повідомив глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в ефірі «5 каналу». За його словами, тариф у квітні 2021 року буде на рівні 6,86 грн за кубометр.
Нагадаємо, що упродовж терміну постачання газу від «Постачальника останньої надії» кожному абоненту згідно з вимогами Кодексу газорозподільних мереж, затвердженого Постановою НКРЕ КП від 30.09.2015 №2494 (зі змінами), необхідно було обрати будь-якого постачальника природного газу на власний розсуд, який забезпечуватиме постачання природного газу надалі, та укласти з ним угоду на постачання природного газу.

Народжувати по-новому
Із 1 квітня 2021 року для майбутніх матусь буде запроваджено окремий пакет послуг «Ведення вагітності в амбулаторних умовах».
За цим пакетом пацієнтка зможе отримати наступні основні послуги:

  • динамічне спостереження вагітності, включаючи контроль за станом здоров’я вагітної, повнотою обстежень та консультацій;
  • організацію та проведення диспансерного нагляду (взяття на облік, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику);
  • лабораторні та інструментальні дослідження згідно з галузевими стандартами;
  • профілактику ускладнень вагітності і післяпологового періоду та інші.
    Українки також зможуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у свого сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. Мають право на вибір гінеколога, який буде вести вагітність та вибір пологового будинку, в якому народжувати. Місце проживання чи прописки не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно.
    Переглянути увесь обсяг медичної допомоги вагітним можна на сайті НСЗУ, відкривши документ специфікації до пакету «Ведення вагітності в амбулаторних умовах».

Лікування по-новому
Із 1 квітня 2021 року не буде прив’язки до лікарні (районної чи міської) за місцем проживання людини. Кошти НСЗУ будуть сплачуватися тому медичному закладу, який вибере пацієнт. Але у більшості випадків вам знадобиться електронне направлення від сімейного лікаря.
Компенсація плати медичних послуг НСЗУ гарантована, якщо людина матиме направлення від свого сімейного лікаря. Якщо договір із сімейним лікарем не укладено, а людині потрібне оперативне втручання, консультація у вузького спеціаліста, тоді вона сама оплачуватиме вартість аналізів, медикаментів, лікування. Як виняток, звертатися безкоштовно можна буде до стоматолога, акушера-гінеколога, психіатра, педіатра, нарколога. Також безоплатно надаватиметься екстрена медична допомога.
Направлення до вузьких спеціалістів та медична карта пацієнта матимуть електронний вигляд. На телефон людини буде приходити код у вигляді СМС. В окремих випадках цей код можуть роздрукувати. За кодом вузькі спеціалісти шукатимуть пацієнта у базі та відкриватимуть його медичну карту.
Гроші за надання медичних послуг отримуватиме заклад, якому людина довірила своє здоров’я. НСЗУ сплачуватиме лікарням за надані послуги відповідно до встановлених тарифів.
Увага! У тарифи не входить вартість витратних матеріалів, медичних виробів, лікарських засобів. Частину будуть покривати за рахунок інших програм, частину — доведеться купити пацієнту.

Пенсійний вік жінок збільшився
В Україні з 1 квітня 2021 року підвищать пенсійний вік для жінок. Нововведення зачепить тих українок, які цьогоріч виходитимуть на заслужений відпочинок. Пенсійний вік збільшиться з 59,5 до 60 років.
За старими правилами отримати виплату зможуть жінки, які народилися з 1 жовтня 1960-го до 31 березня 1961 року.
У 60 років у 2021 р. на пенсію вийдуть жінки, які народилися з 1 квітня 1961 року за наявності 28 років стажу.

Гайда на Кіпр!
Кіпр офіційно відкриває свої кордони для українських туристів з 1 квітня без проходження карантину. Про це йдеться у документі Міністерства туризму Кіпру.
«Усім подорожуючим, які пройшли тестування, підтвердили відсутність Covid і які не були у тісному контакті з підтвердженим випадком, буде гарантовано перебування без карантину», — йдеться у заяві.
Повідомляється, що діти до 12 років будуть звільнені від проходження тестування, а туристи у віці від 12 до 18 років проходитимуть тестування відповідно до чинного протоколу. Також відзначимо, що українцям з 1 квітня потрібно буде здавати ПЛР-тест за 72 години до вильоту, а також по прильоту в аеропортах Кіпру за 30-31 євро (якщо Україна буде у статусі «червоної» зони).

Весняний призов
З квітня стартував весняний призов-2021. Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження, яким затвердив кількісний склад громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, а також визначив обсяг видатків для проведення призову у квітні-червні 2021 року.
Постанову було ухвалено 24 березня під час засідання уряду.
Усього до війська з різних регіонів планується відправити 14 246 осіб.
Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:

  • призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;
  • у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (в ході весняної призовної кампанії 2021 року — не пізніше 10 квітня), повідомляє Полтавський обласний ТЦК та СП.

Нерест-2021
Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Полтавській області №65 від 16 березня 2021 року забороняється вилов риби у всіх рибогосподарських водних об’єктах з 1 квітня по 20 травня, у придаткових системах річок – з 1 квітня по 30 червня.
Раків забороняється виловлювати з 1 квітня по 30 червня, відповідно Наказу №66.

Свята у квітні
Прийшов до нас другий місяць весни веселим і потішним святом – Днем сміху, яке традиційно припадає на 1 квітня.
За декілька днів християни східного обряду відзначатимуть Благовіщення Пресвятої Богородиці, що є одним із найбільших свят церковного року. Також цього місяця святкуватиметься Вхід Господній в Єрусалим, у народі більш відомий як Вербна неділя.
Основні державні свята та пам’ятні дати квітня 2021:
4, Нд — День геолога
17, Сб — День довкілля. День пожежної охорони
18, Нд — День пам’яток історії та культури
26, Пн — Міжнародний день пам’яті Чорнобиля
28, Ср — День охорони праці
30, Пт — День прикордонника України
Однак жодне із вказаних свят не передбачає додаткових вихідних. Тож у квітні українці матимуть 8 вихідних: 4 суботи та 4 неділі. Працювати ж цього місяця доведеться 22 дні.

Додаткові джерела:
unian.ua, jkg-portal.com.ua, nszu.gov.ua,
maximum.fm, zakon.rada.gov.ua

Фото: https://pixabay.com

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *