«Питання в тім: щепитися чи ні?» — сказав би Гамлет…

Ще у середині березня на Фейсбук-сторінці Козельщинського центру первинної медико-санітарної допомоги з’явилася інформація про те, що у заклад надійшла протиковідна вакцина і що у сімейних лікарів можна записатися на вакцинацію

Я довго вагалася, аналізуючи всі «за» і «проти». З одного боку, було страшнувато: хтозна, шо являє собою та вакцина, якими можуть бути наслідки щеплення. З іншого — наприкінці 2019 року я вакцинувалася від грипу, легко перенесла щеплення, ніяких побічних ефектів не спостерігала і протягом усього наступного року навіть не чхнула й не кашлянула.
Дізнавшись, що у Козельщину надійшла вакцина AstraZeneca/Covishield індійського виробництва, я відразу ж почала читати все, що є в інтернеті про неї. Скажу вам, негативу й позитиву було майже порівну. А я раптом згадала, як у часи моєї юності у всьому тодішньому СРСР ганялися за високоякісними, а тому — дефіцитними індійськими ліками, адже Індія посідає третє місце у світовій фармації…

І я зателефонувала своєму сімейному лікареві. Мене внесли до списку. Я не відношуся до тих категорій, які підлягають першочерговій вакцинації (хоча, на мою думку, це несправедливо: журналісти постійно контактують із багатьма людьми в силу своєї професії), але мене записали. Я приготувалася довгенько чекати, та мені передзвонили вже через день: є вільна доза вакцини, можна йти на щеплення до Козельщинського ЦПМСД.
У призначений час я підійшла до кабінету вакцинації. Біля дверей сиділи дві дівчини — як виявилося, уже вакциновані, вони чекали необхідний час, чи не буде ніяких ускладнень після уколу.

Для довідки: за правилами, після вакцинації слід зачекати 15-30 хвилин, перш ніж покинути приміщення, де здійснюється щеплення, щоб у разі виникнення алергічної реакції або побічних ефектів представники установи, відповідальної за вакцинацію, змогли надати вам допомогу.

Дівчата почувалися добре, тож через кілька хвилин вже пішли у своїх справах. Тим часом я заповнила заяву-анкету про те, що я ознайомлена з інформацією щодо вакцинації, вказала, які маю хронічні захворювання і чи є у мене алергія на ті чи інші препарати. Потім у кабінеті щеплень від COVID-19 мені ввели вакцину. Процедура практично миттєва і безболісна. Мене попередили, якою може бути реакція і що робити, коли будуть якісь ускладнення. Зокрема, якщо підвищиться температура тіла до 380 та більше, прийняти таблетку ібупрофену або парацетамолу.

Для довідки. Найбільш поширеними побічними ефектами у дослідженнях були легкі або середні, які минали за кілька днів після щеплення: біль у місці уколу, головний біль, втома, біль у м’язах, погіршене загальне самопочуття, лихоманка, нудота.

Ще я дізналася, що коли болить місце уколу, це добре: значить, вацина діє так, як треба.
Так само, як і мої попередниці, я посиділа у коридорі необхідні пів години, протягом яких до мене кілька разів підходили лікарі й цікавилися, як я почуваюся. Якщо не брати до уваги легке кількасекундне запаморочення, зі мною все було гаразд, тож я повернулася на роботу і до кінця робочого дня почувалася нормально.
На вечір у мене піднялася температура до 370, але загальний стан не погіршився, тож ніяких ліків я не приймала. Наступний день був вихідним, мене трохи лихоманило, термометр показував 37,40. Оскільки температура не була критичною, від прийому ліків я знову утрималася. Артеріальний тиск і пульс були у нормі, сатурація становила 98.
Протягом вихідних загальний стан поліпшився, але я продовжувала контролювати всі згадані вище показники. Температура — 36,60, тиск — 120/70, сатурація — 95-99. Єдине, що трішки спричиняло дискомфорт, — це біль у місці уколу. Ні почервоніння, ні припухлості на руці не було, та й біль відчувався лише при дотику.
Через 5 днів після вакцинації я зробила ще й тест на вміст глюкози у крові (моє «слабке місце», я перебуваю на обліку у своїй амбулаторії) — показник становив 4,8 і був кращим за попередній, зроблений місяць тому.
Отже, моя вакцинація пройшла нормально. Сподіваюся, що житиму

Довідково. Для вакцини COVID-19 AstraZeneca частковий захист починається приблизно через три тижні після першої ін’єкції та триває до 12 тижнів. Ефективність вакцини для зменшення частоти захворювань оцінюється приблизно в 63% ≥ 15 днів після другої дози.
МОЗ гарантує, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною.
Нагадаємо, що МОЗ збільшив інтервал між уведенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відповідно, щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатися не раніше, ніж у середині травня для осіб, які були щеплені в Україні першими.
Україна очікує у квітні на отримання у межах глобальної ініціативи COVAX 360 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї.

Вакцинація від коронавірусу в Полтавській області

Поточна статистика по вакцинації на 5.04.2021 у Полтавській області
Населення1 370 000
Кількість вакци­нованих14 7321,08 %
Всього вакцинацій14 732

Джерело: index.minfin.com.ua

А що думаєте про вакцинацію ви?

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *