Паліям загрожуєдо 153 тисяч штрафу

Останніми роками у нашому краї значно зросла кількість пожеж. Люди бездумно палять усе підряд: сухе листя, траву і сміття на відкритих ділянках, на узбіччях доріг, поблизу лісових масивів та поряд із житловими будинками. Через такі підпали вогонь знищує великі площі сільськогосподарських та мисливських угідь, а димові завіси від палаючого узбіччя автомобільних доріг можуть призвести до виникнення дорожньо-транспортних пригод. Інколи вогнище, розведене у безпосередній близькості до приватних господарств, призводить до загорання господарчих чи житлових будівель.
З початку 2021 року на території нашого району тільки офіційно зареєстровано 17 пожеж у природних екосистемах на загальній площі близько 29 гектарів.
Людей не зупиняють ні можливі наслідки, котрі ми спостерігали у минулих роках, зокрема масштабні пожежі на Луганщині, Житомирщині, поблизу Чорнобиля, унаслідок яких вигорали цілі населені пункти, а площа їх обраховувалась у сотнях гектарів; ні навіть просто космічні штрафи:
від 30 600 грн до 61 200 грн — за забруднення атмосферного повітря;
від 91 800 до 153 тис. грн — за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, уздовж залізниць;
від 1530 грн до 15 300 грн — за порушення вимог пожежної безпеки в лісах;
від 3060 грн до 21 420 грн — за самовільне випалювання рослинності або її залишків;
від 6120 грн до 30 600 грн — за самовільне випалювання рослинності або її залишків у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
ДСНС попереджає: спалювання сухої трави може не тільки призвести до масштабних пожеж, а й стати загрозою вашому життю. Такі пожежі супроводжуються шкодою для екології і завдають значних матеріальних збитків при їх ліквідації. Саме тому не користуйтеся вогнем для очищення території — це зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірника, і тим, хто гасить полум’я.

Андрій Остапенко,
начальник Козельщинського РС

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *