SONY DSC

Сам не можеш — терцентр допоможе

Весна з кожним днем додає нових турбот: кличе у поля, садки, на подвір’я, нагадує, що час наводити лад на обійсті, вигрібати торішнє листя та сухі бур’яни.
А скоро почнеться сезон поління й косіння свіжих бур’янів. Тож чи не найзатребуванішою послугою в цю гарячу пору стає точіння ножів, сап, кіс, сокир та іншого сільського нехитрого реманенту. Добре, коли у родині є кому цим зайнятися.
А якщо немає хазяїна на подвір’ї, якщо тут порядкує самотня господиня?

Завідувач сектору територіального центру соціального обслуговування Піщанської сільської ради Олександр Вусик — він же майстер із заточування інвентарю

У Василівці, наприклад, такі, а ще багато інших побутових послуг надає Піщанський терцентр соціального обслуговування. Другого вівторка кожного місяця сюди приїздять його спеціалісти. І пенсіонери підходять до приміщення старостату, де працюють цього дня майстри, щоб нагострити знаряддя праці. А крім цього – підстригтися, замовити ремонт одягу чи взуття. І все це — за символічною ціною.
Василівський староста Алла Таратута зазначила, що у планах громади — організувати такі виїзди ще й у село Трудовик, адже там теж чимало самотніх пенсіонерів, які потребують соціальних послуг.

Піщанські перукарі Марина Венжега та Вікторія Кривошлик

У той же час щодня з восьмої до сімнадцятої години приймає своїх відвідувачів Козельщинський центр.
— Рішенням березневої сесії Козельщинської селищної ради у відділі грошової та натуральної допомоги нашого терцентру послуги швачки, пралі, перукаря та взуттєвика зараз надаються безкоштовно, — розповідає директор центру соціального обслуговування Козельщинської селищної ради Людмила Кириченко. — Крім того, старенькі можуть також отримати безкоштовно так звані послуги з підтримки стану здоров’я. Нагадаю, наші соціальні послуги — для людей похилого віку й тих, що мають інвалідність. Крім цього, ми обслуговуємо одиноких престарілих і вдома, причому за майже символічну плату.

Перукар центру соціального обслуговування Козельщинської селищної ради
Наталія Ярова за роботою

Звісно, мова про тих, хто найбільше цього потребує. Для прикладу: якщо раніше послуги соціального працівника вдома коштували приблизно сто п’ятдесят гривень на місяць, то зараз, згідно зі змінами у законодавстві, оплата нараховується диференційовано, у залежності від доходів нашого підопічного. Тож нинішня ціна послуги складає від сімдесяти до ста двадцяти гривень на місяць.
Також пані Людмила зазначила, що спеціалісти центру можуть виїхати у будь-який старостинський округ Козельщинської громади, якщо буде відповідна заявка від старост і достатня кількість охочих отримати соціальні послуги у своєму населеному пункті.
Звісно, під час карантину ця робота ведеться з дотриманням усіх необхідних правил безпеки. Зважаючи на те, що відучора Полтавщина потрапила до «червоної» карантинної зони, у роботі центрів соціального обслуговування можуть бути зміни. Тож варто слідкувати за новинами та офіційною інформацією. Але у будь-якому випадку старенькі, хворі, одинокі не повинні залишитися віч-на-віч зі своїми проблемами й потребами.

Надія ЛИТВИН
Фото Юрія ОПЕРАЙЛА
та Людмили КИРИЧЕНКО

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *