Перемогу зустріла у зенітно-артилерійському полку у Будапешті

Доля моєї мами, Ганни Володимирівни Лашко (у дівоцтві — Колісніченко) склалася так, як і в більшості її сільських ровесників, представників старшого воєнного покоління

Народилася 13 жовтня 1920 року у селі Куликівці (Оленівці) у родині колгоспників. Батько, Володимир Герасимович працював бригадиром, а мама, Марфа Юхимівна — кухаркою, готувала обіди для трактористів.
У сім’ї було семеро дітей, жили бідно, але дружно. Діти ходили до школи, троє здобули вищу освіту. В 1933 році один із синів пропав безвісти під час голодомору.
Так сталося, що дуже захворів тато, і моя мама залишилася у селі з батьками. Спочатку працювала на пошті, а потім — ланковою. Та у мирне життя увірвалася війна. У 1943 році мама пішла захищати Вітчизну від загарбників.
Була зенітницею, отримала поранення в руку. Брала участь у звільненні Крюкова, в охороні мосту через річку Дунай. Перемогу зустріла у зенітно-артилерійському полку №1575 у Будапешті. У їхньому полку були солдати різних національностей, але всі були дуже дружними, допомагали один одному, ділилися останнім. Мама згадувала, що коли почули про Перемогу, то цю радість неможливо було передати словами.
Отримала нагороди. Із них збереглися пам’ятний знак «25 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.», ювілейні медалі на честь 20, 30 та 60-річчя Перемоги, медалі Жукова та «Захиснику Вітчизни», Орден Вітчизняної війни II ступеня у 1985 році та орден «За мужність» у 1999 році.
Після війни мама повернулася в рідну Оленівку, працювала у колгоспі імені Фрунзе ланковою. У 1953 році одружилася і народила двох доньок — мою сестричку Люду та мене. Була працьовитою, доброю, порядною жінкою, допомагала виховувати онуків, розповідала про страхіття війни та про довгоочікувану Перемогу.
Не стало матусі 26 грудня 2006 року. Але для нас вона назавжди лишилася взірцем добропорядності, відданості й материнської любові.

Ніна КУЦКО,
донька

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *