Дрібний ремонт власними силами — легко

Неважливо, коли ви робили ремонт, три роки тому або 10. Пропонуємо вам низку порад, які допоможуть освіжити квартиру без виклику майстрів

Підклеювання шпалер
Відклеївся куточок, край або стик шпалер? Краще підклеювати їх спеціальним клеєм для шпалерних стиків, що, як правило, складається з ПВА та добавок. Він продається в невеликих тюбиках або банках, так що його не потрібно розводити. Щоб акуратно підклеїти ділянки, що відійшли, розподіліть тонкий шар клею на аркуші білого паперу і проведіть ним по внутрішньому боці країв, які відклеїлися. Потім притисніть шпалери до стіни і промокніть сухою ганчіркою, щоб не було здуття. (Рекомендуємо клей Metylan, Kleo.)

Усунення плям з ліноліуму
Темні смуги та плями добре чистити зубною пастою (білих кольорів) або ластиком. Якщо такий спосіб не діє, використайте засіб «WD-40». Збризкайте ним рушник, потріть пляму, а потім поверхню промийте мильною губкою.

Усунення подряпин на меблях
Якщо подряпина неглибока і немає зміни кольорів поверхні, достатньо протерти її меблевою поліроллю. Подряпини побільше можна протерти взуттєвим кремом, який підходить за кольором, або меблевим маркером. Глибокі подряпини усуваються за допомогою олівця, який ретушує, з морилкою, що пропонується у різних колірних варіантах. Він залишає видною структуру деревини, згладжуючи при цьому дерев’яну поверхню.

Усунення скрипу дверей
Петлі можна змазати машинною олією або звичайним вазеліном. Але, звичайно, скрип – це ознака руйнування петель, тому краще застосовувати засіб «WD-40», який захищає від корозії. До речі, якщо ваші діти обожнюють перевідні наклейки, їх теж легко видалити, побризкавши «WD-40» на саму картинку та навколо неї, трохи почекати, а потім акуратно зіскребти.

Заміна плитки
Якщо плитка у ванній тріснула, спочатку акуратно видаліть шов по периметру зіпсованої плитки за допомогою молотка і викрутки (приставивши викрутку до місця шва, постукайте по ній молотком). Якщо плитка не випала цілком, розбийте її молотком, вийміть кілька осколків, а потім відбийте ті, що залишилися. Видаліть усе зайве з поверхні стіни й очистіть щіточкою від цементного пилу. Нанесіть плитковий клей, потім візьміть два пластикових хрестики, вставте їх у нижні кути і притисніть нову плитку. Коли клей висохне, заповніть затиркою шви.
Плитку краще купувати із запасом 10%, але, якщо ви не були настільки далекоглядними і запасів не залишилося, спробуйте знайти схожу в магазині. Якщо не вдалося знайти таку ж плитку, можна використати декоративний елемент (вставку), що підійде вам за кольорами і розміром. Майте на увазі, що в магазинах плитку продають тільки коробками, так що купити 1-2 штучки вам не вдасться. Залежно від розміру плитки доведеться заплатити за 1,5-2 м2, саме стільки впаковано в одну коробку.

Відновлюємо прокладки на вікнах
Після 5-7 років прокладки на пластикових вікнах зношуються, починають промерзати, залипати та тріскатися. Допоможе силіконовий спрей. Нанесіть його на ганчірочку і промастіть стики та напрямні (неважливо, пластикові вікна або дерев’яні). Для цієї мети можна взяти автомобільне мастило, що використовується для захисту пластикових і гумових виробів від розтріскування. При нанесенні засобу на прокладки утворюється еластичний шар, який подовжує термін служби вікон.

Джерело: poradnyk.com.ua

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *