Пенсії перерахують, лікарняні повернуть, газ оплачуємо за річним тарифом

З 1 червня споживачі газу автоматично перейдуть на річні тарифні плани своїх постачальників. Великоваговикам у спеку їздити заборонено. Законотворці схаменулися і повернули лікарняні. А працюючі пенсіонери нарешті отримають квітневий перерахунок

Знову вертаємося до дорогого газу
Прес-служба ТОВ «Полтавагаз збут» оприлюднила ціну на газ для побутових потреб населення у травні 2021 року. Зокрема, вартість базової річної та місячної пропозицій поки що однакові — 9,99 грн за 1 м куб.
Це на дві гривні дорожче, ніж запропонував своїм клієнтам ГК «Нафтогаз України» (у них ціна 7,96 грн/куб.м). Отож, щоб одразу не втратити споживачів, полтавські постачальники обіцяють на сайті, що ціна буде значно зменшена при направленні державою природного газу власного видобутку для потреб населення області.

«Фурам» — ніч
Із 1 червня у денну пору доби при температурних показниках повітря вище +280С заборонено рух автомобільними дорогами загального користування державного значення великовагових транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь більше ніж 7 тонн, крім транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, повідомляє Державне агентство автомобільних доріг України.

Лікарняні повертаються
Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності» № 1380-ІХ, який парламент ухвалив 13 квітня поточного року. Документ повертає людям право на отримання матеріальної допомоги з Фонду соціального страхування України у період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (так званих лікарняних). Він набирає чинності з дня уведення в дію Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» – 30 червня 2021 року.
До речі, з 1 червня в Україні має розпочатися впровадження електронних лікарняних у пілотній формі.

Перерахунок пенсій
У червні відбудеться перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам з квітня після надходження звітності від страхувальників. Пенсіонерам не потрібно додатково звертатися до установ Пенсійного фонду, оскільки перерахунок буде здійснено в автоматичному режимі, запевняють посадовці.
На цьогорічний перерахунок вплинули зміни, внесені до термінів і форми подання звітності з єдиного внеску.
У 2018-2020 роках звітність про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надавалася щомісячно, тому пенсії без звернень пенсіонерів були перераховані у квітні на підставі отриманої звітності.
З 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Податкового кодексу України, якими передбачено подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісяця) з розбивкою по місяцях звітного кварталу. Строки подання такої звітності (податкового розрахунку) встановлено протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Відтак, податковий розрахунок за 1 квартал 2021 року страхувальники подавали у період з 1 квітня по 10 травня 2021 року.

Свята і будні
У червні 2021 року на українців чекають два додаткові вихідні – з нагоди святкування Трійці і Дня Конституції.

Загалом у червні відзначатимемо:
1, Вт — День захисту дітей
6, Нд — День журналіста. День працівників водного господарства.
19, Сб — День фермера
20, Нд — Трійця. День батька. День медичного працівника
22, Вт — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
23, Ср — День державної служби
27, Нд — День молоді
28, Пн — День Конституції України

Джерела:
poltavagazzbut.com.ua, zakon.rada.gov.ua, president.gov.ua, zaxid.net/news, detector.media

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *