Нова історія озера Саги

Щороку стан річок, озер і підземних вод в Україні погіршується через замулення та заростання водойм, їх забруднення викидами з підприємств, надмірне використання природних ресурсів. Тому ми й створили громадську організацію «Рибацький край Мануйлівки», щоб конкретними справами сприяти екологічному розвитку Козельщинської територіальної громади, забезпечити охорону, раціональне використання та відтворення водних і природних ресурсів

Реєстрація учасників

Організація створена не для бізнесу, а заради збереження нашого місцевого озера Саги. Кожен член цього об’єднання — а нині нас уже майже 130 рибалок-любителів! — знає, куди витрачаються кошти, інформація обговорюється на зборах або особисто.
За майже рік свого існування зроблено чимало. Перш за все, ми замовили лабораторний аналіз води із озера Саги, який показав, що вона чиста, навіть краща від колодязної. Кожен член ГО заплатив членський внесок, за ці кошти в озеро Сагу протягом серпня-вересня нам вдалося запустити трішки раків, сподіваємось отримати потомство. Адже одна самка приносить у середньому 30 особин потомства. А ще закупили і випустили у водойму 350 кг малька коропа, 70 кг — білого амура і 30 кг — товстолобика. Після зариблення встановили інформаційні таблички, щоб нікому не спало на думку виловлювати мальок; проводили нічні рейди, щоб захистити рибну малечу від браконьєрів. На жаль, виявили сіті й раколовки, розставлені людьми без совісті. Очевидно, заїжджі, бо місцеві, які опікуються озером, такого б не вчинили.
Взимку, коли риба потерпала від нестачі кисню, ми всі гуртом рятували її від замору: випилювали на озері ополонки, насосом подавали воду зі Псла у Сагу, аби збагатити озеро киснем.

Переможець змагань Ігор Жиденко

І ось так, спільними зусиллями ми створили можливості для відкриття нашого першого риболовного сезону. Цю урочисту для нас подію вирішили відзначити відкритим турніром зі спортивної риболовлі, який відбувся у Мануйлівці на березі мальовничого озера Саги минулої суботи.
Офіційно участь у ньому взяли 52 члени громадської організації «Рибацький край Мануйлівки». Турнір проходив з 6.00 до 11.00, після чого почалося зважування виловленої риби. За його результатами місця були розподілені наступним чином: перше — Ігор Жиденко (4.4 кг), друге — Микола Риженко (4 кг), третє — Володимир Жильченко (3.85 кг).
Нагороду за найбільшу рибину, яку спіймали протягом турніру (короп вагою 1.55 кг), отримав Віктор Бородін. Також були нагороджені й інші учасники, які спіймали великі рибини коропа, білого амура: Дмитро Чигринець —1.4 кг (короп), Андрій Бишенко — 2.98 кг (загальна вага риби), Сергій Миленький 2.58 кг (загальна вага риби), Сергій Ковшар — 1.15 кг (короп).

Найбільша рибина — у Віктора Бородіна

Гідним завершенням турніру стали збори, на яких учасники вирішили, яку рибу вже можна ловити, а яку — ні (розміром до 25 см). Наприклад, коропа взагалі потрібно випускати, щоб він нерестився. Білого амура розміром до 40 сантиметрів теж відпустили. Також обмежили до трьох кілограмів кількість виловленої риби на одну людину.
Таким чином, спортивний азарт не став на заваді здоровому глузду. Адже ми маємо відродити повною мірою цю перлину Припсілля — наше чудове озеро Сагу з його чистою водою, мальовничими краєвидами й багатою водною фауною. Надзвичайним подарунком від природи було те, що минулого року тут уперше за останні два десятиліття побачили справжніх лебедів! Значить, ми рухаємося у правильному напрямку.

Роман Єременко,
вчитель біології Мануйлівського ліцею,
заступник голови
ГО «Рибацький рай Мануйлівки»
Фото Юлії МИЛЕНЬКОЇ
та Ірини ЄРЕМЕНКО

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *