Наталія Триль: «Cтарість мене вдома не застане»

Якось до неї зателефонували з ТСН каналу 1+1. Спочатку жінка вирішила, що то розіграш, але ні; телевізійники цікавилися її витворами — ялинковими прикрасами, сплетеними гачком; мали намір відзняти новорічно-різдвяний сюжет. Уже навіть домовилися про дату приїзду знімальної групи з харківського корпункту каналу; майстриня навіть перукаря попередила про можливий екстрений прийом… Але якраз того дня відбувався похорон мера Харкова Геннадія Кернеса, тож зйомка не відбулася, а сама тема, звісно, втратила актуальність. Того року, видно, не судилося Наталії Триль із Пригарівки стати телезіркою всеукраїнського масштабу

Наталія Триль із чоловіком Дмитром

Та вона зовсім не засмучена, бо й без ТСН ця жінка доволі популярна і відома як у нашому краї, так і за його межами. А все — завдяки своїм працьовитим рукам і творчій вдачі.
Пані Наталію складно назвати пенсіонеркою у звичному для нас сенсі цього слова. Вона постійно перебуває у вирі подій, бере активну участь у житті свого села, частенько й сама організовує якісь акції, допомагає влаштовувати виставки у місцевому Будинку культури тощо. Їй немає коли нудьгувати, бо крім подій місцевої громади, є ще й бурхлива діяльність в інтернеті: акаунт Наталії Володимирівни у популярній соцмережі налічує майже 4 тисячі друзів, а їхня сімейна тематична сторінка має близько тисячі підписників. І всім їм треба дати раду!
— Мої захоплення розподіляються за трьома напрямками, — каже Наталія Володимирівна, — це тюльпани, помідори і… творчість. Звісно, найбільше до душі творчість, але нею займаюся менше всього, головним чином, узимку, бо у гарячий сезон немає часу за помідорами й тюльпанами. Ось так і суміщаю красиве з корисним.

Великодня творчість

«Красиве» — то про плетіння. Пані Наталя захопилася ним іще в дитинстві й відтоді стала справжнім гуру в цій справі. Для неї немає різниці — спиці чи гачок; кофтинка, серветка чи великодній кошик, шкарпетки чи сумка, вовна, ірис чи джгут, мереживо чи макраме… Вона освоїла всі можливі техніки плетіння: добре, що є інтернет, звідки можна взяти багато корисного і навчитися новому. Адже все хочеться спробувати! Зараз, приміром, освоює вишивку по пластиковій канві. Не чули? Отже, скоро побачите такі вироби на фейсбук-сторінці Наталії Триль, будьте певні!
Наталія Володимирівна зізнається, що просто фанатіє від плетених сувенірів — великодніх і різдвяних прикрас, ялинкових іграшок. Різнобарвні курчатка-чохольчики-кошички-підставочки-серветочки з’являються з-під її гачка, ніби за помахом чарівної палички. Нещодавно вироби Наталії Володимирівни побачили світ на виставці у Смарт-просторі козельщинської бібліотеки. Адже свої плетені дива майстриня виробляє, не на продаж, а для своєї родини та для тих друзів, які по-справжньому розуміють цінність ручної художньої роботи.
До розряду «корисне» пані Наталія відносить своє захоплення тюльпанами й помідорами. Але тут же виправляє себе: «Але ж це теж красиво! Погляньте лишень на моє тюльпанове поле! А помідори для мене — колекція, і теж для краси, як і тюльпани. У них різноманіття форми, кольору, смаку, розміру, напрямку використання… Чи ж не краса?»

«Музейна стіна» у будинку Трилів.
Новорічно-Різдвяна експозиція

Тюльпанами Наталія Володимирівна займається відтоді, як із чоловіком Дмитром Васильовичем побудували свій дім і планували подвір’я. Тоді господиня купила з десяток сортів тюльпанів, які, зізнається, дуже любить за невибагливість, простоту у вирощуванні й догляді. Потім кожного року додавала до колекції один-два сорти… Сьогодні їх близько сотні. Тюльпани у Трилів панують не лише у дворі, а й на городі. Пані Наталія його називає «моє тюльпанове поле».
— А помідорів — уже майже півтори сотні сортів, — хвалиться Наталія Володимирівна. — Цього року ми висаджували тільки ті помідори, насіння яких у мене закінчується, — сімдесят сортів, по вісім кущиків кожного. Тому що всі одночасно просто неможливо доглянути. Адже розраховуємо лише на дві пари робочих рук: мої та чоловікові, а ще допомагає дочка, яка живе у Пригарівці. Нікого не наймаємо, хіба іноді, як самі в гарячий сезон «зашиваємося», когось попросимо на день допомогти виполоти…
Свої домашні сорти насіння Трилі популяризують на тематичній сторінці у фейсбук, діляться з городниками-аматорами насінням і цибулинами тюльпанів. У Наталії Володимирівни багато підписників не тільки в Україні, а й в Естонії, Казахстані, Киргизії, Молдові, інших країнах близького зарубіжжя. Також у соцмережі жінка співпрацює з групами «Сад твоєї мрії», «Квіти, поради, вихвалянки» та іншими, де городники й садівники обмінюються цікавою інформацією про вирощування квітів, городини, цінним досвідом.

Осінні композиції Н.В.Триль

Як бачимо, на пенсії таким людям аж ніяк не нудно — завдяки інтернету і захопленням «красивим і корисним». Пані Наталія каже про себе: «Старість мене вдома не застане». Єдине, що затьмарює їхній спосіб життя, — це карантинні обмеження. Наталія Володимирівна полюбляє всілякі культурні поїздки. Коли ще працювала і їздила у робочі відрядження до Полтави, Києва, Харкова, то обов’язково складала собі культурну програму: до якого театру чи на яку виставку має піти у цьому місті. День був розписаний похвилинно. І на заслуженому відпочинку своїм звичкам не зрадила, не пропускала жодної значної культурної події… Аж до початку пандемії. Поїздки довелося призупинити.

Є у домі Трилів так звана «музейна стіна». На ній Наталія Володимирівна облаштовує тематичні експозиції. Наприклад, до Великодня й 9 Травня тут були одні експонати: світлини батьків, родичів, які воювали на фронті; окремо, у рамочці — довідка, видана батькові пані Наталії, про те, що його представлено до нагороди — ордена Червоної Зірки (сам орден фронтовик так і не отримав, десь заблукала висока нагорода разом із документами, лишилася тільки ця довідка). До Новорічно-Різдвяних свят — інша експозиція: ялинкові композиції, іграшки. Торік, коли чекали знімальну групу з «1+1», прикрасили весь дім витворами рукоділля і п’ятнадцятьма різноманітними ялинками! Шкода, що втрутився його величність Випадок і зустріч із телевізійниками скасувалася. Але контакти Наталії Триль мають і київські журналісти, й письменники, тож сподіваємося, що ця непосидюча й енергійна пригарівська пенсіонерка ще запалить свою зірку на всеукраїнському телепросторі, а разом із нею запалить і всіх нас: енергією, натхненням і бажанням творити власне красиве і корисне.

Надія ЛИТВИН

Фото зі сторінки Н.В.Триль у соцмережах

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *