«Полтаваобленерго» припиняє постачання електроенергії до Новогалещинської громади

У Новогалещинській громаді знову неспокійно: з’явились оголошення від «Полтаваобленерго» про те, що у період з 5-го до 9 липня 2021 року вони будуть демонтувати електромережу на ділянці ПЛ 10кВ «Остапці», що забезпечує живлення смт Нової Галещини, сіл Заруддя, Бондарів, Остапців, Ревівки, Василенків. Іншими словами, демонтувавши це обладнання, майже вся Новогалещинська територіальна громада залишиться без світла

Оголошення, що «Полтаваобленерго»
поширює по Новогалещинській громаді

А пояснення таких дій з боку «Полтаваобленерго» містить лише одну фразу: «з метою збереження свого майна».
Наголошуємо, що «Полтаваобл-енерго» — це компанія, що здійснює виробництво, передачу та постачання електричної енергії за індивідуальними договорами із кожним домогосподарством. Згідно з договорами, «Полтаваобленерго» як надавач послуг бере на себе зобов’язання надійно постачати електроенергію у необхідних обсягах, відповідної потужності, з гарантійним рівнем надійності, безпеки та якості.
І тут одразу ж хочеться нагадати, що частина території Новогалещинської громади ще з 22 травня 2021 року отримує електроенергію не від надавача послуг, а від Біланівського ГЗК. Чому? Тому що «Полтава-обленерго» відключило частину громади 18 травня 2021 року та не виконало жодних дій з відновлення електропостачання, порушуючи тим самим не лише свої зобов’язання перед споживачами, а й рішення надзвичайної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Кременчуцькій райдержадміністрації про негайне владнання ситуації.
Біланівський ГЗК, що знаходиться на території громади, своїми силами та під свою відповідальність розв’язав проблему з постачанням електроенергії. Просто тому, що Біланівський ГЗК — підприємство соціально відповідальне та діє, в першу чергу, в інтересах людей та для людей. Тоді як прямий надавач послуг замість того, щоб виконати свої прямі обов’язки та відновити подачу електроенергії, привозив пресу, телебачення та займався відвертим популізмом.
А тепер, більш ніж через місяць бездіяльності, «Полтаваобленерго» не відновлює електропостачання, а хоче просто демонтувати обладнання і залишити більше тисячі людей без світла на невизначений термін. Якщо це не знущання над людьми, то що? Такі радикальні дії щодо споживачів послуг «Полтаваобленерго» мають бути законно обгрунтовані, а тут уже виникає багато запитань.
Ситуація потребує негайного втручання місцевої та районної влади, а також представників правоохоронних органів.

Ірина Ліснича

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *